• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Kula açılışa doydu!..

Kula açılışa doydu!..
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Kula'da 3 önemli tesisin açılışını gerçekleştirdi. Stadyum, gençlik merkezi ve köprülü alt geçit düzenlenen törenlerle hizmete açıldı.

 

Jeopark Stadyumu Açıldı
     Spor kompleksi projesi kapsamında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Manisa İl Özel İdaresi ve Kula Belediyesi tarafından yapılan sentetik yüzeyli futbol sahası açıldı.
     Açılışa AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Gençlik Merkezleri Müdür Vekili Ulaş Uçar, Şehzadeler Gençlik Merkezi Müdür Vekili Fatih Umut Altınışık, Manisa İl Genel Sekreteri Salim Eroğlu, Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, Ak parti İlçe Başkanı Nejat Gülmez, Ak parti Kadın Kolları, gençlik Kolları daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
2 BİN KİŞİLİK AÇIK TRÜBÜN
    Jeopark alanı içerisinde bulunan Toplam 20.000 metrekare alanda inşaaatı devam eden spor kompleksinde bir adet futbol sahası, bir adet basketbol sahası ve bu spor dalları için 300 kişilik tribün, iki adet tenis kortu, minigolf sahası, açık jimnastik parkı, çocuk parkı, nizami koşu pisti, 2 bin kişilik açık tribün, soyunma odaları, dört adet lojman ve idare binası yer alacak. Kula Spor Kompleksi'nin yapımının tamamlanması ile birlikte Kula daha modern bir spor merkezine kavuşacak.
"ZAFERİYE MEHELLESİNİN YENİ YÜZÜ"
   Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kulu Belediye Başkanı Selim Aşkın, ilçenin en büyük mahallelerinden biri olan Zaferiye Mahallesine yapılan spor kompleksi kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti. Zaferiye Mahallesinin Kula Volkanik Jeopark alanı sınırları içerisinde olması nedeniyle bölgede gerek eğitim gerekse spor alanında ciddi yatırımlara imza attıklarını ifade eden Aşkın, okul inşaatlarının ve spor kompleksinin tamamlanması birlikte Kulalıların Zaferiye Mahallesinin yeni yüzüyle tanışacaklarını belirtti.


Kula Gençlik Merkezi'ne Kavuştu

    Kula Kapalı Spor Salonu'nda Kula Belediyesi ve Manisa Gençlik İl Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan gençlik merkezi açılışı yapıldı.
Açılışa, AK Parti Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya, Spor Şube Müdürü Mustafa Bulgur, Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, Ak Parti ilçe Başkanı Nejat Gülmez, Ak Parti Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

"BİZİM MEDENİYETİMİZDE SEVGİ VAR"
    Gençlik merkezi açılışında konuşma yapan Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, “Gelecek nesilleri düşünüyoruz. Dolayısıyla gelecek nesiller adına hangi işleri yapıyorsak, yapabiliyorsak mutlu oluyoruz. Bugün burada geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, daha iyi yetişmeleri, daha bilgili yetişmeleri kültürünü, adetini, geleneklerini öğrenmeleri amacıyla bu merkez açılıyor. Bu merkezde gençler birbirini tanıyacak, değerlerini bilecek ve ülkemizin değerleri üzerinde yükselmesine olanak sağlayacak. Bizim medeniyetimizin güzel hasretlerinin dünyaya yayılmasını temin edecek ve bugün dünyanın ihtiyaç duyduğu adaletli yönetimi, kardeşlik duygularıyla barış içerisinde yaşamasını sağlayacak. Bizim medeniyetimiz köklüdür, bizim medeniyetimizde insana değer vardır. Bizim medeniyetimizde sevgi vardır” dedi.


Narınca Kavşağı Köprülü Alt Geçit Törenle Açıldı

    Manisa’nın Kula ilçesinde Kulalıların dört gözle beklediği Ankara İzmir D 300 Karayolu üzerinde bulunan alt geçit törenle açıldı.
Şöför Evleri'ni Narınca Pıtrak köyüne bağlayacak olan alt geçit açılışına AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Karayolları 2.Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Gülmez, AK Parti kadın kolları, gençlik kolları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşma yapan İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu bölge müdürlüğü olarak ilçelerin ihtiyacı olan alt geçit çalışmalarına önem verdiklerini Kula'da temmuz ayında başlanılan alt geçit çalışmalarının kısa zamanda tamamlanarak Kulalıların hizmetine sunulduğunu ifade etti.

"YOLUN ÖNEMİ ARTIYOR"
     Narınca Pıtrak Köprülü kavşağında konuşma yapan AK parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi ise AK Parti olarak Türkiye çapında birçok yol çalışmasını tamamladıklarını, Manisa'nın Sabuncubeli'ndeki yol çalışmalarının da bütün hızıyla devam ettiğini belirtti. Tanrıverdi, " Kula, Ankara ve İzmir'i birbirine bağlayan D-300 Karayolu üzerinde bulunuyor. Yol önemli olunca tabii ki yolun da önemi artıyor. D-300 Karayolu üzerindeki çalışmalarının büyük bir çoğunluğu tamamlandı. Bugün burada Kula için önemli olan Narınca köprülü alt geçit çalışmasının açılışını yapıyoruz.Bu bölgede çok fazla trafik kazasının olduğunu ve buna bağlı olarak da yoldaki trafik yoğunluğunu azaltmak adına girişimlerde bulunduk. Çalışmaları tamamlayarak Kulalıların hizmetine sunduk" dedi.
    Yapılan alt geçit çalışması ile bölgede trafik yoğunluğunun azaldığını ifade eden Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın bu bölgede çok fazla trafik kazasının meydana geldiğini birçok vatandaşın da bu kazalarda hayatını kaybettiğini söyledi. Bölgede alt geçit yapıldığı takdirde bunun önüne geçeceklerini düşünerek yetkililerle irtibata geçtiklerini kısa zamanda alt geçit projesinin hayata geçip 2 milyon TL karşılığında tamamlandığını ifade etti. Aşkın, "Yapılan üst geçidin 11 metre genişliğinde. Yüksekliği ise 4.80 metre olan 2 Milyon TL'ye bulan alt geçit projesinin yapımında emeği geçen başta AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi'ye, İzmir Karayolları Bölge Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu ve BEHİM LİMİTED ŞİRKETİ Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Beğen'e verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkürlerini sunuyorum" dedi.

 

Bu haber 2489 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ