• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Aşk engel tanımıyor!..

Aşk engel tanımıyor!..
Görme engelli Arif Zengin ve Cansu Akçalı çifti, Sevgililer Günü`nde mutluluk hikayelerini manisainternethaber Genel Yayın Yönetmeni Berna Memiş ile paylaştı..

 

Röportaj: Berna Memiş

        Görme engelli Arif Zengin ve Cansu Akçalı çiftinin birbirlerine olan sevgisi hayranlık uyandırıyor.  Manisa Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Arif Zengin (30), dernek çalışmaları sırasında tanıştığı  Cansu Akçalı (24) ile düğün tarihlerini belirlerken, tüm Manisalıları düğünlerine davet etti.
        Tanışmalarının ardından kısa bir süre sonra ailelerinin onayını da alarak nişanlanan görme engelli Arif Zengin ve Cansu Akçalı çiftinin birbirlerine duydukları ilgi aşka dönüşürken, her ikisi de birbirlerini bulmanın heyecanını yaşıyor.  Manisa Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Arif Zengin, daha önce de arkadaşlıkları olduğunu ama aradığı hissi Cansu'da bulduğunu söylerken, "Cansu benim görmeyen gözlerime ışık oldu. Kendisiyle ilk karlılaşmamızdan itibaren bir şeyler hissetmeye başladım ve evleneceğim kız işte bu dedim" diyerek duygularını dile getirdi.
Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan ve yüksek lisansına devam eden Arif Zengin, Manisa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde memur olarak çalışıyor. 5 yıl boyunca Vestel'de işçi olarak çalışan Cansu Akçalı ise şu anda hiçbir yerde çalışmazken, evde KPSS'ye hazırlanıyor.   Nişanlanmalarının ardından evlilik tarihleri de belli olan çift, 17 Ekim 2014 tarihinde Manisa Öğretmenevi'nde yapacakları düğün ile dünya evine girecekler. Çift, tüm manisainternethaber okurlarını şimdiden düğünlerine davet etti.
       Geçtiğimiz Eylül ayında Manisa Altı Nokta Körler Derneği'nin başlattığı kurslara katılan Cansu Akçalı (24), bu sırada tanıştığı Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Arif Zengin(30) ile kısa bir süre sonra nişanlandı. Birbirlerine destek olan çiftin arkadaşlıkları aşka dönerken, kendilerini görenleri imrendirecek bir dostluğu paylaşmaya başladılar.


İLK KARŞILAŞTIĞIMIZ ANDA "EVLENECEĞİM KIZ İŞTE BU" DEDİM
      Kendisi gibi görme engelli olan Cansu Akçalı ile daha ilk karşılaştığı anda içinden "İşte evleneceğim kız bu" dediğini ve hislerine güvendiğini söyleyen Arif Zengin "Cansu benim hayatta kendimi en yakın hissettiğim insan.  Kendime evlenebileceğim uyumlu birisini arıyordum. Daha önce de arkadaşlıklarım oldu ama kendime uygun doğru insanı bulamamıştım.  Cansu gibi birini bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum" dedi.   Cansu Akçalı ise, "Hiç evliliği düşünmüyordum. Görme engelim nedeniyle hiçbir erkeğe güvenebiliceğime inanmıyordum.  Arif'in ağır başlı, sakin ve sessiz hallerini kendime yakın hissettim.  Arif ile birlikte olmaktan çok mutluyum. Bana güven veriyor" diye konuştu.

 

GECELER BOYUNCA MESAJLAŞMIŞLAR
     Arkadaşlıklarının aşka dönmeye başladığı ilk zamanlarda, bilgisayar ve telefon aracılığı ile gece geç saatlere kadar mesajlaşan çift,  ailelerinin ilişkilerine onay vermesi ile geçtiğimiz Aralık ayında nişanlanırken, artık gizli gizli mesajlaşmalarına gerek kalmadığını söyledi.  Arif Zengin, "İlişkimizin ilk zamanlarında mecburen gizli gizli mesajlaşıyorduk. Bazı geceler saat 03:00'lere kadar mesajlaştığımız oluyordu. Bu şekilde birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı bulduk. Artık gizli gizli mesajlaşmamıza gerek kalmadı. Şimdi daha çok buluşup bir araya gelerek sohbet ediyoruz" dedi.


KÜÇÜK BİR EVİMİZ OLSUN AMA MUTLU OLALIM
    Mutluğun tarifini belki de en güzel şekilde yapan Cansu Akçalı, "Çok büyük olmayan, güzel bir ev istiyoruz.  Biz mutlu olduktan sonra eşyaların önemi yok.  Maddiyattan çok maneviyata önem veriyorum. Ben mutlu olamadıktan sonra, büyük evlerin, pahalı eşyaların ne önemi var?" diye konuştu. Cansu'nun kişiliğine  ve maneviyatına hayran olduğunu söyleyen Arif Zengin ise,  hayatının aşkını bulduğunu ve bu aşkı tamamına erdirerek tüm hayatını Cansu ile geçirmek istediğini belirtti.

 

DÜĞÜN GÜNLERİNİ BELİRLEDİLER
    Geçtiğimiz sonbaharda tanışan çift, yine geçtiğimiz aralık ayında nişanlanırken, bu nişanlılıklarını fazla uzatmadan hemen evlenmek istiyor. Evlilik tarihleri için, ailelerinin programları ile birlikte ortaklaşa bir zaman belirlemek üzere uğraşan Cansu ve Arif çifti en uygun tarih olarak önümüzdeki Ekim ayını belirledi. 17 Ekim 2014 tarihine düğün salonunu tutan çift Manisa Öğretmenevi'nde yapılacak düğün ile dünya evine girecek. Arif ve Cansu çifti şimdiden tüm Manisalıları, manisainternethaber aracılığı ile düğünlerine davet etti.

 

Bu haber 2654 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ