• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Tebrikler Fatma Öğretmen!..

27.09.2014 18:20 Yorum ekle Sayfayı yazdır
Tebrikler Fatma Öğretmen!..
sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programı Bahçecilik Bölümü sözleşmeli öğretmeni Fatma Okur Kardaş, çalışmalarıyla bölümünde öğrenci sayısını arttırdı, okuluna iki sera kazandırdı.

    Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Lisesi’nde sözleşmeli olarak görev yapan Bahçecilik Bölümü Öğretmeni Fatma Okut Kardaş’ın çalışmalarıyla okulda geçen yıl 16 olan öğrenci sayısı bu yıl 40’a ulaştı. 

     Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Lisesi’nde geçen yıl hayırseverlerin katkılarıyla 100 metrekarelik alana yaptırılan serada öğrencileriyle birlikte çeşitli sebze yetiştiren Bahçecilik Bölümü Öğretmeni Fatma Okut Kardaş, okuldaki örnek çalışmalarıyla öğrencilerin dikkatini Bahçecilik dalına yönelmesine sağlaması üzerine, bu yıl okuluna 160 Metrekarelik ikinci seranın yapılmasına sağladı. Bahçecilik Bölümü’nde sebze ve meyvecilik dallarının da olduğunu belirten Öğretmen Fatma Okut Kardaş, "Öğrencilerimize bilinçli bir tarım öğretmek, öğrendiklerini de günlük hayatlarında uygulamalarını sağlamaktayız. Meslek sahibi olmalarını sağlıyoruz. Öğrencilerim seracılığa çok meraklılar bu da beni sevindiriyor. Öğrencilerimizle birlikte sebze fidelerini doğal olarak hazırlamaktayız. Bu fidelere de birlikte seraya dikim yapmaktayız. Okulumda şu an iki sera yaptırdık. İçlerine marul, domates, salatalık dikimi yaparak okulumuza gelir sağlamaktayız" dedi.
    Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Lisesi Müdürü Akif Kılıçaslan, okulda bahçecilik bölümü öğrenci sayısının her geçen yıl artış gösterdiğini belirterek, "Okulumuzda açtığımız bahçecilik bölümüne geçen yıl 16 öğrenci tercih etti.Öğretmenimiz Fatma Okur Kardaş’ın isteği üzerine 100 Metrekarelik alana hayırsever destekli ilk seramızı yaptık. Başarı sağlandı. Bu yıl aynı bölümü tercih eden 24 öğrenci ile toplam 40 öğrenci oldu.İkincisini okulumuz bütçesinden 160 metrekarelik alana yaptırdık. Öğrencilerin ve öğretmenimizin çalışmalarıyla seralara domates, salatalık fideleri doğal olarak dikimleri yapılacak. Elde edilecek gelir okuluma kalacak. Amacımız, öğrencilerimizi meslek sahibi yapmak ve çevreye seracılığı yaygınlaştırmaktır’’ dedi. 

 

 


    

Bu haber 3086 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ