• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Hatipoğlu izdihamı!..

Hatipoğlu izdihamı!..
Prof Dr Nihat Hatipoğlu`nun, Manisa Atatürk Kapalı Spor Salonu`nda verdiği konferans izdihama dönüştü.

 

 Haber: Berna Memiş

   Her gittiği ilde izdiham yaratan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun, Manisa AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı organizasyonuyla geldiği Manisa konferansı da hareketli geçti. Özellikle kadınların ve çocukların doldurduğu salonda, konferansın ücretsiz olması katılımı daha da artırdı. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nu hınca hınç dolduran seyirci, adeta salona akın etti. Ayakta binlerce kişinin izlediği konferansa, Manisa AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Şule Uygur ve Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Asiye Zurnacı ile Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Belma Çağ ev sahipliği yaptı. Tanrıverdi'nin yanı sıra, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, İl Başkanı Murat Baybatur, Şehzadeler Adayı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç da aileleriyle birlikte Hatipoğlu'na katıldı.

TANRIVERDİ, SINIF ARKADAŞINI BEKLEDİ
   Konferansa ailesiyle birlikte gelen AK Parti Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Hatipoğlu'ndan önce bir konuşma yaptı. Tanrıverdi, konuşmasının ardından, salonu dolduran Manisalılar ile birlikte Hatipoğlu Hoca'nın gelmesini bekledi. Uşak İmam Hatip Lisesi'nde Hatipoğlu ile aynı sınıfta okuduklarını belirten Tanrıverdi, Hatipoğlu'nu kapıda karşıladı. Tanrıverdi ile beraber salona giren Hatipoğlu, adeta hayranlarının saldırısına uğradı.

BAŞKANLIĞI HAK EDİYOR!
  Hatipoğlu konferansı sırasında, paralel devlete seslendi; "İnsanları dinlemenin islamla bir alakası yok. Böyle bir anlayışa islam karşı çıkar" dedi. Konuşmasında Tanrıverdi ile imam hatip lisesinden sınıf arkadaşı olduğundan da bahseden Prof Dr Nihat Hatipoğlu,  birlikte okuduklarını dile getirirken, "Tanrıverdi çok değerlidir. Büyükşehiri hakediyor. Kendisine güveniyorum" dedi.

MADDE ALEMİNDEN MANEVİ ALEME..

   İl Kadın Kolları'nca özel vip salonunda dinlendirilen Hatipoğlu, kadınların özel ilgisiyle karşılandı. AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Şule Uygur, konferansın sunuş konuşmasında, "Ülkemizin  zor bir dönemden geçmekte olduğu şu günlerde istedik ki; Peygamber Efendimizi , soy ismi gibi hatip olan değerli hocamızın ağzından dinleyelim. Yoğun bir seçim çalışmasının ardından  bu sohbetimizle madde aleminden uzaklaşıp, manevi alemin engin denizlerinde ruhlarımızı arındırıp huşu içinde tevekkül edelim" dedi. Konferansın ardından çiçeklerle beraber mesir sepetinin de sunulduğu Hatipoğlu, anlattıklarıyla tüm izleyenleri mest etti.

MANİSA HATİPOĞLU'NA DOYAMADI

   Konferansı izlemek üzere özel bir yer ayrılan bedensel engelliler, Hatipoğlu gecesine engelleri aşarak katıldı. Öte yandan konferans boyunca sahne önünü bloke eden hayran medyası, başta çocuklar olmak üzere iş başındaydı. Hatipoğlu'nun keyifli sohbetini kaydetmek isteyen halk, örgütlü bir medyacılık örneğini de ortaya koymuş oldu. İzleyicileri engellememek için yerlerde oturarak, hocanın sohbetini evin en iyi cihazına kaydeden çocuk ve gençlere, büyükleri de eşlik etti.  Salon girişinde satılan ve Nihat Hatipoğlu'nun hazırladığı dua kitabı, kısa sürede tükendi. Aldıkları kitabı hoca efendiye imzalatmak isteyenler ayrı bir kuyruk oluştururken, herkes Hatipoğlu ile fotoğraf çekilmenin derdine düştü. Hatipoğlu sevgi dolu hayranlarının arasından korumalar vasıtasıyla çıkarılırken, Manisa'ya daha geniş bir vakit ayırmak ve güzelliklerini gezip görmek istediğini söyledi. Uşak'ta düzenlediği konferansın ardından kente gelen Hatipoğlu; aynı günde üçüncü konferansı vermek üzere Balıkesir'e geçti.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 4093 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ