• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

İşte Hafsa Sultan ve nedimeleri!

İşte Hafsa Sultan ve nedimeleri!
Festivalin Hafsa Sultan`ı seçildi. Lise son sınıf öğrencisi Ezgi Limanlı, Hafsa Sultan seçildi.

    UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi'nde yer alan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında düzenlenen "Festivalin Sultanı Siz Olun" yarışmasında 24 aday, Hafsa Sultan olmak için birbirleriyle yarıştı.
    Bu yıl 474.'sü düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında "Festivalin Sultanı Siz Olun" yarışması düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu'nda düzenlenen yarışmada 24 aday Hafsa Sultan olabilmek için jüri karşısına çıktı. Yarışmanın jüri üyeliğini ise İl Kültür Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Manisa’yı, Mesiri ve Turizmi Tanıtma Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eşi Şeyda Ergün, Nursel Ustamehmetoğlu ve yarışmanın sponsoru olan Altınbaş Kuyumculuk temsilcisi yaptı. Yarışmada finalde yer alan 24 aday sırayla sahneye çıkarak, replikleri tekrarladı. Diksiyon, fiziki özellik, temsiliyet ve yürüyüş kriterlerinden değerlendirme yapıldığı yarışmada Manisa Halit Görgülü Lisesi son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Ezgi Limanlı bu yılın Hafsa Sultan'ı olarak seçilirken, nedimeleri ise Zeliha Türkmentepe, İrem Koç, Halime Harım, Merve Dinç seçildi.

"ÇOK MUTLUYUM"
   Bu yıl 474. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nde Hafsa Sultan olarak seçilen lise son sınıf öğrencisi Ezgi Limanlı, yarışma sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bütün arkadaşlarıma bu yarışmaya katılmalarını tavsiye ediyorum. Burada önemli olan Hafsa Sultan seçilmek değil. Burası görüldüğü gibi yorucu bir ortam değil. Çok eğlenceli, insanların çabuk birbirine ısınabildiği bir ortam. Seçildiğim için de ayrıca çok mutluyum."
Hafsa Sultan kostümü giydirilen Ezgi Limanlı, nedimeleriyle birlikte fotoğraf çektirdi.


Bu haber 2940 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ