• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Uluslararası görev tamam!

Uluslararası görev tamam!
Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri, CBÜ Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen “Erasmus + Gençlik Programı” kapsamında; Polonya, Avusturya, Sırbistan ve Urfa`da gerçekleştirilen çeşit

 
  CBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Mehmet Alsan, Polonya’nın Krakow şehrinde yer alan Szkola Podstawowa kurumunun ev sahibi olduğu “Keep the Cultural Flame Burning (Kültür Ateşini Koruyalım)” başlıklı projede görev aldı. Krakow’daki çeşitli okullarda Türk kültürünü tanıtıcı etkinlikler yapan Mehmet Alsan, 30 Haziran 2014 tarihine kadar Krakow’da kalacak. Projede İspanya ve Macaristan’daki üniversitelerden gelen öğrenciler de yer alıyor.
  CBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Doktora öğrencisi Melike Esentaş, 24-29 Mart 2014 tarihleri arasında, Avusturya Viyana’da No Label Gençlik Grubu’nun ev sahipliği yaptığı “Online Offline Learning (Çevrimiçi Çevrim Dışı Öğrenme)” adlı projede yer aldı. Projeye Melike Esentaş dışında; Slovenya, Sırbistan, Arnavutluk, İtalya, Gürcistan, Yunanistan ve Avusturya’dan 20 katılımcı eşlik etti.
  CBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Sınıfı öğrencisi Zerrin Gönlüaçık ve Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yiğit Gürler, 4-12 Nisan 2014 tarihleri arasında Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde “The Cultural Centre”  kurumunun ev sahipliğini yaptığı “Youth Cultural Activism-Intercultural Dialogue (Gençliğin Kültürel Aktivasyonu-Kültürlerarası Diyalog)” konulu projede yer aldı. Projeye öğrencilerimizin yanı sıra Ermenistan, Makedonya, Macaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Almanya, Sırbistan, Azerbaycan ve İtalya’dan da 20 katılımcı eşlik etti.
  CBÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencisi Özgür Güneş ise, Ulusal Ajans tarafından Urfa’da gerçekleştirilen “Fark nedir?” adlı eğitim kursuna katıldı. 1-5 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen eğitim kapsamında; kültürel, fiziksel ve sosyo-ekonomik açılardan oluşan farklılıklar ve önyargıların ortadan kaldırılması konuları tartışıldı. Program kapsamında uygulamalı olarak “Gençlik Projeleri” yazma eğitimi de verildi.
Projelerde yer alan öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ile de bir araya gelerek, deneyimlerini paylaştı. Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, bu tarz uluslararası etkinlikleri her zaman desteklediklerini, bu deneyimlerin öğrencilerin hayatlarına katkısının büyük olacağını dile getirdi.  


Bu haber 2549 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ