• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

119 kilodan 89 kiloya...ama devam!

119 kilodan 89 kiloya...ama devam!
İnsanlar doktor kontrolünde yapılan diyetlerle ve kurallara uyulduğu takdirde sağlıklı bir şekilde kilo verebiliyor.

             2014’ün başlarında 119 kilo olan 31 yaşındaki Fevzi Kunter, Özel Sekiz Eylül Hastanesi Diyetisyeni Sevgi Gökçen Erkün’ün uyguladığı diyetlere uyarak 8 ayda 30 kilo vererek 89 kiloya düştü.  Fevzi Kunter’in hedefi Ocak 2015’e kadar yani 1 yılda 46 kilo vererek 73 kiloya düşmek. Kunter, her hafta Perşembe günleri İzmir’den Manisa’ya gelerek kontrollerini yaptırıyor.
            Diyetisyen Sevgi Gökçen Erkün, Fevzi Kunter’in Ocak ayında aşırı kiloları nedeniyle tedavi için yanına geldiğini belirterek, “İlk geldiğinde yaklaşık 119 kiloydu. Uyguladığımız diyetlerle 8 ayda 89 kiloya kadar düştü. Ufak tefek kaçamaklar oldu ama süreç dengeli bir şekilde geçti” dedi.
            Uygulanan diyetlerde sabah öğlen ve akşam öğünlerinin atlatılmadığını ifade eden Diyetisyen Sevgi Gökçen Erkün, “Ara öğünlerini mutlaka tüketti. Ara öğünlerde süt, meyve gibi ürünleri tüketti. O kadar disiplinli biri ki çantasında mutlaka meyve taşır. Diyette iki haftada bir oynamalar yaptık. Ben yol gösterdim o yolu disiplinli bir şekilde geçti. Burada önemli olan istikrarlı olmaktır. Kalori dengeleyerek gittiği için kilolarını verdi” diye konuştu.
           8 ayda 30 kilo vererek 119 kilodan 89 kiloya düşen Fevzi Kunter, uzun süreden fazla kiloları nedeniyle sorunlar yaşadığını belirterek, “Buraya gelirken sağlıklı ve dengeli bir şekilde besleneceğim diye. Buraya geldiğimde Sevgi Hanım yol gösterdi, yardımcı oldu. Uygulanan programa göre hareket ettim. Kilo almak çok kolay ama kilo vermek çok zor. Buraya gelen insanlar ne yapması gerekiyorsa öncelikle ona karar vermeli. Hedefim Ocak ayında başladığım bu diyeti Ocak ayında bitirmek ve 46 kilo vererek 74 kiloya kadar düşmektir” dedi.
          Çevreden bu konuda baskı görmediğini söyleyen Kunter, “Çevrem zayıflamam gerektiğini söyledi. Git gide kilo alıyorsun, zayıfla dediler. Aslında bu iyi yönde motivasyon sağladı. En önemlisi insanlara hayır demeyi öğrendim” diye konuştu.

 

 


Bu haber 3753 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
ÇOK OKUNAN HABERLER
RÖPORTAJLAR
SON DAKİKA
PUAN DURUMU