Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 31 in /home/manisain/public_html/moduller.php on line 409
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali başladı - Manisa Haber , Manisa Haberleri - Manisa İnternet Haber
  • YUNUS EMRE GÜNLERİ
  • YUNUS EMRE GÜNLERİ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali başladı

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali başladı
9. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Kültür Merkezi Lale Salonunda başladı.
Manisa'da 9. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği ile Manisa Girişimciler Derneği’nin organizasyonu ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde başladı.

Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği ile Manisa Girişimciler Derneği’nin organizasyonu ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 9. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Kültür Merkezi Lale Salonunda başladı. 3 gün sürecek festival, Tarzan Kemal: Bir Kentli Hikayesi adlı belgesel film ile başladı. Film gösteriminin ardından Manisalı tarihçi Bedriye Aksakal söyleşisi gerçekleşti. Aksakal, Manisa Tarzanı’nı katılım sağlayan öğrencilere anlattı. Sürdürülebilir bir yaşamın ancak çeşitlilikle mümkün olacağı bilinciyle toplumun her kesiminden katılımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen festival, ilk kez Manisa’da düzenleniyor.

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi tarafından gerçekleştirilen festivalin 19 il ve ilçeden gönüllülerle gerçekleştiğini belirten ve kolektif adına açıklama yapan Suna Bayhan, “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivalini bu yıl 9. kez düzenliyoruz. Daha yaşanabilir bir dünya hayali, zerindeki yaşama değer veren bir toplum hedefiyle ortaya çıktı. Festival ilk kez düzenlendiği 2008 yılından itibaren birçok şehre yayılarak katılımcılara hayatlarında fark yaratmaları için ilham ve güç veren bir buluşma haline geldi” diye konuştu. Üç gün sürecek festivalde Kültür Merkezi Lale Salonunda belgesel film gösterimleri olacak. Etkinlikler herkese açık ve ücretsiz olacak.
Bu haber 794 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ