• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

İZMİR`DE BÜYÜK PATLAMA!

İZMİR`DE BÜYÜK PATLAMA!
İzmir`de adliye yakınlarında patlama meydana geldi.
Patlamada ilk bilgilere göre 7 kişi yaralandı. Saldırının bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği bildirildi. Patlamanın ardından çıkan çatışmada 2 terörist ölü ele geçirildi, bir teröristi ise yakalama çalışmaları sürüyor.

Adliye çalışanları güvenlik tedbirleri nedeniyle dışarı bırakılmıyor. Çalışanlar adliye içindeki güvenli bölgelere götürüldü.

Görgü tanıkları adliye önünde bir aracın yandığını ifade ediyor. Bölgede yaralıların olduğu ve ambulasların sevk edildiği belirtiliyor. Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre; patlamanın bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği bildirildi

Saldırının ardından iki  terörist ölü ele geçirildi, 1 terörist ise yakalama çalışmaları sürüyor.

Patlama sonrasında olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk  edildi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine 7 yaralının geldiği bildirildi

Adliye çalışanları güvenlik tedbirleri nedeniyle dışarı bırakılmıyor. Çalışanlar adliye içindeki güvenli bölgelere götürüldü.

Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri,  bölgeye trafik akışını kesti. Giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, siyah  montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheliyle ilgili çalışma  başlattı.

Bu arada, çatışmada ölü ele geçirilen teröristin üzerinde ikinci bir patlayıcı olup olmadığı polis ekipleri tarafından araştırılıyor.

GEÇİCİ YAYIN YASAĞI GELDİ
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Başbakanlık tarafından İzmir'deki  patlamaya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi.
(Milliyet)
Bu haber 865 kez okundu
İLGİLİ Asayiş HABERLERİ