Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 31 in /home/manisain/public_html/moduller.php on line 409
Yabancı öğrenciler kına gecesiyle Türk kültürünü tanıdı - Manisa Haber , Manisa Haberleri - Manisa İnternet Haber
  • YUNUS EMRE GÜNLERİ
  • YUNUS EMRE GÜNLERİ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Yabancı öğrenciler kına gecesiyle Türk kültürünü tanıdı

Yabancı öğrenciler kına gecesiyle Türk kültürünü tanıdı
Manisa`nın Yunusemre ilçesindeki Fatih Anadolu Lisesi, `Yaratıcı Drama ve Tartışma Sanatı` isimli AB Erasmus Projesi kapsamında Manisa`ya gelen yabancı öğrencileri ağırladı.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde Erasmus projesi kapsamında Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilere Türk kültür ve geleneklerini tanıtmak amacıyla temsilci kına gecesi düzenlendi. Yabancı öğrenciler etkinliği dikkatle takip ederken halk oyunlarına da eşlik etti.

Manisa`nın Yunusemre ilçesindeki Fatih Anadolu Lisesi, `Yaratıcı Drama ve Tartışma Sanatı` isimli AB Erasmus Projesi kapsamında Manisa`ya gelen yabancı öğrencileri ağırladı. Yunanistan, Bulgaristan, İspanya, İtalya, Slovakya ve Romanya’dan gelen 42 öğrenci rehberler eşliğinde Manisa’yı gezerek şehri tanırken Türk kültürünü yakından tanımaları için geleneksel kına gecesi etkinliği de düzenlendi. Kına gecesi öncesi Türk mutfağının en güzel yemekleri yabancı öğrencilere ikram edilirken kına gecesinde gelin ve damadın yabancılardan seçilmesi ise geceye ayrı bir renk kattı. Öğrenciler halk oyunları gösterileriyle de yabancıları büyülerken yabancı öğrenciler oyunlara eşlik etti.

2014 yılında başlayan projenin 2017’nin temmuz ayında sona ereceğini kaydeden Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Ziya Çiçek, “Kültürümüzü öğrenmelerine yönelik etkinlikler yapılıyor. Bu projenin amacı kültürlerarası diyalogu ve yakınlaşmayı, gençlerin daha aktif bir yaşam sürmelerini sağlamaktır. Bu konuda da çok başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Dil gelişimine, ikili ilişkilerin gelişmesine katkı sağladığını düşünüyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor” dedi.

 

 


Bu haber 685 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ