Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 31 in /home/manisain/public_html/moduller.php on line 409
HASTALAR MORAL BULDU - Manisa Haber , Manisa Haberleri - Manisa İnternet Haber

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

HASTALAR MORAL BULDU

HASTALAR MORAL BULDU
`Kanser Bilinçlendirme Haftası` kapsamında Manisa Devlet Hastanesi Onkoloji Birimi`nde tedavisi süren hastalara yönelik moral etkinliği düzenledi.
Haber: Nezih VAROL
Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, ‘Kanser Bilinçlendirme Haftası’ kapsamında Manisa Devlet Hastanesi Onkoloji Birimi’ nde tedavisi süren hastalara yönelik moral etkinliği düzenledi. Programa Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Zafer Ulusan, doktorlar, hastane çalışanları ve hastalar katıldı. Kanser hastalığında moral ve motivasyonun çok önemli etkenler olduğuna vurgu yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr Ayhan Korkmaz, yapılan bu etkinlikle hastaların bir an olsun hastalıklarını unuttuğu bir gün geçirmelerini hedeflediklerini söyledi. Korkmaz, ayrıca kanser hastalığının tedavisi mümkün olmayan bir hastalık olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayarak, kanser vakalarının yüzde 60’ ının tedavi edilebilir olduğuna dikkat çekti. Korkmaz, kanser tedavisinde önemli olan noktanın erken teşhis ve erken tedavi süreci olduğunu belirterek, stresten, sigaradan ve obeziteden uzak durarak sağlıklı beslenmeye dikkat edildiğinde vakaların genellikle 3’te 2’sinin önlenebildiği bilgisini verdi.

YENİ BİRİMLER DE AÇILACAK
Manisa Kamu Hastaneleri içerisinde Onkoloji Hizmet Birimi olarak hizmet veren hastanelerin Turgutlu Devlet Hastanesi, Akhisar Mustafa Kirazoğlu ve Manisa Devlet Hastanesi olduğunu kaydeden Korkmaz, Manisa Şehir Hastanesi’ nin tamamlanmasıyla Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi ve Nükleer Onkolojisi bölümlerinin fiziksel ve kapasite açısından gelişme kat edeceğini ifade etti. Korkmaz, Şehir Hastanesi’ nde ayrıca Çocuk Onkolojisi ve Kadın Doğum Onkoloji servislerinin açılarak hizmet vereceğini söyledi. Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Zafer Ulusan, vatandaşların kanser hastalığından korkmaması, daha kolay teşhise yönelmesi, daha çabuk tedavi olmaları için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi. Manisa Devlet Hastanesi Medikal Onkoloji Uzm. Dr. Murat Akyol, sigara ve alkol başta olma üzere birçok nedenden dolayı kanserin hem ülkemizde hem dünyada gittikçe arttığına dikkat çekti. Akyol, kanserle savaşmanın en etkin yolunun erken tanı olduğunu belirtti. Kanseri yenen bazı hastalar ise kanserle mücadele etmenin önemine vurgu yaparak, stresten, sorunlardan uzak durulması gerektiğinin altını çizdiler.
Konuşmaların ardından kanserle mücadele eden hastalar Plastik Cerrahi Uzm. Op. Dr. Mehmet Semih Ayhan, akordeon çalgısıyla birbirinden güzel parçaları seslendirdi. Hastalarda parçalara eşlik etti. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz, Devlet Hastanesi Başhekimi/Yöneticisi Uzm. Dr. Zafer Ulusan başta olmak üzere hastane personeli çalınan şarkılar eşlinde hastalarla birlikte hem oynadı hem de eğlendi.
Bu haber 756 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ