• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

FEN LİSESİ YİNE GURURLANDIRDI

FEN LİSESİ YİNE GURURLANDIRDI
Manisa Fen Lisesi YGS`de Manisa`nın gurur oldu, başarılı öğrencilere ödüllerini Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu verdi.
Haber: Nezih VAROL
Manisa Fen Lisesi, 12 Mart 2017’de yapılan Yükseköğrenime Giriş Sınavı’ nda (YGS) Manisa’ nın gururu oldu. 2017 YGS sonuçlarına göre 146 öğrencinin girdiği sınavda ilk 100’ de 2 öğrenci yer aldı. İlk 2 binde ise 15 öğrenci 56 derece yaptı.  Dereceye giren öğrenciler için düzenlenen ödül töreninde Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel ve Yunusemre Milli Eğitim İlçe Müdürü Recep Şengül de bulundu.

Manisa Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Kırtaş,  öğretmenlerin ve öğrencilerin bu iş için büyük emek harcadığını belirterek, 146 öğrencinin sınava girdiğini söyledi. Kırtaş, “Bu yıl YGS’ den yüz akımızla çıktık. Son 3 yıldır ilimizin en başaralı okulu olduk. Bu yıl 2 öğrencimiz ilk 100’e girdi. İlk 2 binde 15 öğrencimiz 56 derece elde etti” dedi. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, böyle güzel bir okula sahip olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Şengül, yeni açılan TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi’ nden de aynı başarıyı beklediklerini belirtti. Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Manisa Fen Lisesi’ nin elde ettiği başarıdan dolayı çok gurur duyduğunu ifade ederek, önümüzdeki LYS’ de de aynı başarıyı beklediklerini kaydetti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel de öğrencileri tebrik etti.
 
Bu haber 877 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ