Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 31 in /home/manisain/public_html/moduller.php on line 409
MİNİKLERE DİŞ SAĞLIĞI ANLATILDI - Manisa Haber , Manisa Haberleri - Manisa İnternet Haber

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MİNİKLERE DİŞ SAĞLIĞI ANLATILDI

MİNİKLERE DİŞ SAĞLIĞI ANLATILDI
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı`nın yürüttüğü proje kapsamında Milli Birlik İlkokulu`nda ağız ve diş sağlığıyla ilgili etkinlik düzenlendi.
Haber: Nezih VAROL
Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü, ‘Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller’ projesi kapsamında öğrencilere diş seti hediye etti. Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü proje kapsamında Şehzadeler ilçesindeki Milli Birlik İlkokulu’nda düzenlenen etkinliğe AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Manisa Halk Sağlığı İl Müdür Dr. Engin Yıldırım, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed İnan, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, Okul Aile Birliği Başkanı Seyithan Akar, Turgut Özal Mahallesi Muhtarı İsmet Bakşi katıldı. Öğrencilere, Diş Hekimi Bahar Topova tarafından diş sağlığı konusunda bilgi verildi. Öğrencilerin diş taramaları yapıldı.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ÖNEMLİ
Sağlıklı yaşamın ağızda ve dişte başladığına vurgu yapan Manisa Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Engin Yıldırım, “Bu konuda Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün, Sağlık Bakanlığı’nın geçen yıllarda yapmış olduğu uygulama sadece anasınıflarına yönelik diş taramasıydı. Biz bu kapsamı bu sene genişlettik. Bu kapsamda bu yılı 1 ve 2’nci sınıfların da taramalarını yapıyoruz. Okulumuza 4 diş hekimimizle birlikte geldik. Diş hekimlerimiz çocuklarımıza sağlıklı dişler konusunda neler yapmalarıyla ilgili bilgi verdi” dedi.

TARAMA ÇOK FAYDALI
Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu diş taramasının önemli olduğuna dikkat çeken AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Çocuklar bir şekilde matematiği, fiziği, fenİ, sosyali öğreniyorlar. Öğretim noktasında bir sıkıntı yaşamıyoruz, ama eğitim konusu bizim için daha önemli. Gerçekten öğrenilen her şey çocukluk yaşlarIına, algının kuvvetli olduğu dönemlerde olur. Diş sağlığı da hem ülkemizde hem dünyada ilerleyen yaşlarda sağlık açısından da problem yaşatacak bir konu. Bu sağlık taramasının ana sınıf düzeylerinde başlamış olması Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün başarısıyla oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz. İnşallah tüm ülkemizde bu uygulamanın devamında sağlıklı dişleri olan mutlu bir genç nesil yetişir” diye konuştu.
Bu haber 708 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ