• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

10 GÜNLÜK BEBEĞİ HAYATA DÖNDÜRDÜ

10 GÜNLÜK BEBEĞİ HAYATA DÖNDÜRDÜ
Özellikle çocuklara yaptığı başarılı ameliyatlarla tanınan Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. F. Fevzi Okur, Özel 8 Eylül Hastanesi`nde göreve başladı...
Haber: Nezih VAROL
Kalp rahatsızlığı yaşayan çocuklara yaptığı başarılı ameliyatlarla tanınan, bugüne kadar 4 bin 500 ameliyat gerçekleştiren, uzun yıllar Özel Şifa Üniversitesi Hastanesi’nde de görev yapan Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Faik Fevzi Okur, Özel 8 Eylül Hastanesi’nde göreve başladı. Başarılı doktor 8 Eylül Hastanesi’ndeki daha ilk günlerinde dünyaya yeni gelen 10 günlük bebeği ameliyat etti. Manisa’da 37 haftalıkken erken doğumla 2 kilo 850 gram olarak dünyaya gelen ve kalpten çıkan büyük damarlarında tıkanıklık bulunduğu teşhis edilen kız bebek, çocuk kalp ve damar cerrahisinde başarılı sonuçlara imza atan Doç. Dr. Faik Fevzi Okur’un yaptığı ameliyat sonrası sağlığına kavuştu. 36 yıllık meslek hayatında binlerce kalp ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Okur, Manisa’da göreve başladığı ilk günlerinde, henüz 10 günlük bebeği başarılı bir kalp ameliyatıyla hayata döndürerek, eşine az rastlanır mucizevi bir olayın yaşanmasını sağladı. Hastane bünyesinde ayda 20 ameliyat yapabilme kapasitesine sahip olduklarını ifade eden Okur, Manisa’da olmaktan memnun olduğunu, kalp rahatsızlığı yaşayan hastaların artık uzak noktalara gitmelerine gerek kalmadığını söyledi.  

DOÇ. DR. FAİK FEVZİ OKUR KİMDİR?
1981 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Doç. Dr. Faik Fevzi Okur, 1994 yılında aynı üniversitede kalp cerrahi ihtisasını yaptı. 2003 yılında İngiltere’ye giderek, Londra’da bulunan dünyaca ünlü Great Ormond Street Çocuk Hastanesi’nde 1 yıl görev yaptı. 2004 yılında gelen teklif üzerine Özel Şifa Üniversitesi Hastanesi’yle anlaştı. Burada Öğretim Üyeliği görevini de yürüttü. Doç. Dr. Okur, son 1 aydır Özel 8 Eylül Hastanesi’nde çalışıyor. Evli ve 2 çocuk babası Okur, İzmir’de yaşıyor.
Bu haber 969 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ