• MURAT BAYBATUR
  • MURAT BAYBATUR

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ÇERÇİ VE SABAH`TAN ASKERLERE ZİYARET

ÇERÇİ VE SABAH`TAN ASKERLERE ZİYARET
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sanatçı Coşkun Sabah`la birlikte Merkez Efendi Devlet Hastanesi`ne giderek askerlere ziyaret gerçekleştirdi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sanatçı Coşkun Sabah’la birlikte akşam saatlerinde Batı Kışla’da yaşanan zehirlenme olayının ardından Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne giderek askerlere ziyaret gerçekleştirdi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ramazan Etkinlikleri kapsamında Manisa’ya konser için gelen ve üzücü haber sebebiyle konseri iptal edilen sanatçı Coşkun Sabah’la birlikte askerlerin durumunu öğrenmek için Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne gitti. Hastane Baş Hekimi Habil Yücel‘den askerlerin sağlık durumu hakkında bilgi alan Başkan Çerçi, müşahade altında olan askerleri Coşkun Sabah ve Başhekim Yücel’le birlikte tek tek ziyaret etti. Hastane çıkışında bir açıklamada bulunan Başkan Çerçi, “Askerlerimizin durumu çok şükür iyi. Aldığımız bilgilere göre, kritik durumda askerimiz yok. Hızlı bir şekilde taburcular da devam ediyor. Açıklanan resmi rakamlara göre ise 571 askerimiz başvuruda bulundu. Yapılan müdahaleler neticesinde durum kontrol altında. Bu olayın iyice araştırılması gerekiyor. Gelişmeleri biz de yakinen takip edeceğiz. Tekrar askerlerimize acil şifalar diliyor özverili sağlık personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

“ÜZÜCÜ BİR OLAY”
Başkan Çerçi’nin ardından bir açıklama da Coşkun Sabah’tan geldi. Konser için Manisa’ya geldiğini ve bu üzücü olayla karşılaştığını aktaran Sabah, “Vatanımızın bekçileri olan yavrularımızın üzücü haberlerini alır almaz Başkanımızla beraber istişare ederek konseri iptal edip hastaneye koştuk. Evlatlarımızın durumunun iyi olduğunu görünce bir nebze de olsa rahatladık. Hepsine acil şifalar diliyorum. Başkanımıza da misafirperverliği için teşekkür ediyorum. Kıymetli Manisalı dinleyicilerimle en yakın zamanda buluşmayı temenni ediyorum” dedi.

KIŞLA’NIN YEMEKLERİ BELEDİYEDEN
Ardı ardına yaşanan zehirlenme vakaları üzerine Kışla’da tedbir amaçlı belediyelerden yemek yardımı kararı alındı. Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler ve Büyükşehir Belediyesi tarafından askerlerin iaşesi karşılanacak.

 


Bu haber 310 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ