• MURAT BAYBATUR
  • MURAT BAYBATUR

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

SAĞLIK BAKANLIĞI KORKMAZ`LA YOLA DEVAM DEDİ

SAĞLIK BAKANLIĞI KORKMAZ`LA YOLA DEVAM DEDİ
Türkiye genelinde Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliklerinde değişim yaşandığı şu günlerde Sağlık Bakanlığı Manisa`da Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz`la yola devam dedi.
Konu hakkında görüşlerine başvurulan Korkmaz şöyle konuştu: `Severek ve mutlulukla çalıştığım Manisa ilimizdeki Genel Sekreterlik görevim Sağlık Bakanlığımızın takdiriyle uzatılmış durumda. 2015 yılından bugüne kadar geçen süre içerisinde kamu hastanelerinde halkımızın nitelikli, etkin ve hızlı sağlık hizmeti alabilmesi için çaba gösterdik. Fiziki şartlarımızı iyileştirme ve modern tıbbi cihaz kapasitemizi arttırarak kaliteli sağlık hizmeti sunma adına bakanlığımızla yoğun temaslarda bulunduk.

Geçen 2,5 yıllık süre içerisinde 19 sağlık tesisimizin tıbbi, idari ve mali açıdan zayıf ve güçlü yönlerini analiz etme fırsatım oldu. Bütün detaylarını büyük bir titizlikle izlediğim hastanelerimizde önümüzdeki yönetim süreci içerisinde daha aktif, hızlı ve sağlık çalışanlarımızla birlikte çözümler üreterek Manisa'mıza sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz açıklamasında bulunan Korkmaz, kendisine destek olan herkese ve özellikle sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum` dedi.

Son 2,5 yılda Manisa'mıza kazandırılanlar;
Kamu Hastaneleri hizmetlerinde yaşanan gelişmelere dikkat çeken Genel Sekreter Korkmaz 2015 yılından bu güne adeta sağlıkta ilkler dönemi yaşandığına dikkat çekerek yapılan hizmetleri şöyle açıkladı.

İlimizde sağlık tesis sayısı 19 iken Soma ADSM’nin de açılması ve çalışmaya başlamasıyla 20’ye ulaşıldı.

Bu dönemde 300 yataklı Soma Devlet Hastanesi, 75 yataklı Demirci Devlet Hastanesi, 25 yataklı Selendi Devlet Hastanesi açıldı ve sorunsuz bir şekilde geçiş tamamlandı.

Manisa'da Kamu Hastanelerinde ilk olan Anjiyo ve KardiyoVasküler Cerrahi Merkezi, Yanık Ünitesi, Çocuk Yoğun Bakımı açıldı. Açıldığından bu yana 1.456 kişi sevk edilmeden Anjiyo işlemi kamu hastanelerinde yapıldı.

Turgutlu Devlet Hastanesi’ne Robotik Yürüme Merkezi hizmete girdi ve bu merkez şu anda çevre illere dahi hizmet verir konuma geldi.

Türkiye’de ilk kez Anne Dostu Hastane uygulaması Manisa Kamu Hastaneleri girişimiyle Manisa’da başlatıldı ve anne adayları için daha rahat ve konforlu doğum başlatıldı.

Manisa Devlet Hastanesi’ne daha ferah bir Acil Servis ile yeni Patoloji ve Endoskopi Merkezi, ayrıca Taş Kırma Ünitesi kazandırıldı.

Saruhanlı Devlet Hastanesi ve Manisa Devlet Hastanelerine yeni Fizik Tedavi Üniteleri açıldı.

Akhisar Devlet Hastanesine 5 yeni ameliyathane yapıldı.

Hastanelerde yardıma muhtaç hastaların faydalanabileceği Hastane Sosyal Market, Oyuncak Kumbarası gibi sosyal projeler gerçekleştirildi.

Palyatif Bakım Üniteleri yine ilk kez bu dönemde açıldı ve çok kısa bir sürede20 yataktan yaklaşık 100 yatağa çıkarıldı.

Sağlık çalışanlarının dinlenme odaları ile hasta ve hasta yakınlarının odaları birçok hastanede yenilendi.

Ruh Sağlığı Hastanesinde 160 yataklı D blok baştan aşağı yenilendi ve geniş kapsamlı çevre düzenlemesi yapılarak çalışanların ve hastaların konforu sağlandı.

Salihli ve Akhisar ilçelerimizde Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri açılarak hizmete sunuldu.

Gebe bilgilendirme sınıfı ve Diyabet okulu oluşturularak hasta ve hasta yakınlarına eğitimler verilmeye başlandı. Hastanelerin sosyal boyutu güçlendirildi.

Korkmaz son olarak 560 yataklı Şehir Hastanesi ve 400 yataklı Merkezefendi Devlet Hastanesi yapımına hızla devam edildiğini, ayrıca 2018 yılı itibariyle Manisa merkezde halkımızın hakkettiği sağlık hizmetini daha ferah, konforlu ve nitelikli ortamlarda alabilmesimesi yönünde planlamalar yaptıklarına değindi.

Tüm amaçlarının güzel Manisamıza ve halkımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak olduğunu belirten Genel Sekreter Korkmaz, sağlık çalışanlarına kendisine verdiği destekten ötürü birkez daha teşekkür etti.
Bu haber 330 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ