• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MCBÜ SOMA MYO YENİ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

MCBÜ SOMA MYO YENİ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu yeni eğitim öğretim yılında yeni öğrencilerini bekliyor.

Türkiye’de özellikle teknik alanlarda sayılı meslek yüksekokulları arasında yer alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu gerek yurt içi gerekse uluslararası alanlarda çeşitli kategorilerde çok sayıda ödülü ülkemize getirmiştir. Özellikle robotik yarışmalardaki başarısı ile adını sıkça duyuran Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu tasarım ve resim alanında da ulusal ve uluslararası yarışmalardan birçok derecelerle dönmektedir. Ayrıca davet edildiği fuarlarda da bu farklılığı ortaya koymaktadır.

1994 yılından bu yana toplumun beklentilerine cevap verebilecek, aynı zamanda, kendi geçim ve mutluluğunu sağlayacak mesleki yeterlilik, iletişim becerileri, girişimci, yenilikçi, akılcı, sürekli öğrenme ve sorgulama alışkanlığına ve empati yeteneğine sahip Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, milli, ahlâki, insani ve kültürel değerleri benimsemiş teknik elemanlar yetiştirmeyi hedef edinen Soma Meslek Yüksekokulu bu hedefle DGS sınavlarıyla çok sayıda öğrencisini de mühendislik, güzel sanatlar fakültelerine göndererek zoru başarmaktadır.

ÖNEMLİ BÖLÜMLERİ BARINDIYOR
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Elektrik, Maden Teknolojisi, Makine, Mekatronik, Sondaj Teknolojisi, Grafik Tasarımı, İş Sağlığı ve Güvenliği birinci öğretim programları; Elektrik, Maden Teknolojisi, Makine, Mekatronik, Grafik Tasarımı İş Sağlığı ve Güvenliği ikinci öğretim programları ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Eğitim programı olmak üzere toplam yedi program ile eğitim öğretime devam etmektedir.

EGE BÖLGESİNDE İLK İNTÖRN EĞİTİM MODELİ VE YURT DIŞI STAJ İMKANI
Öğrencilerine yurtdışında staj imkânı da sağlayan Soma Meslek Yüksekokulunda İntörn eğitim modeli uygulanmaktadır. Eğitimde kaliteyi arttırmak, Öğrencilerin mezun olduğunda iş hayatına daha çabuk adapte olmalarını sağlamak, mezun olmadan mesleki tecrübeyi kazanarak özgüvenlerini yükseltmek, mezunların tercih edilebilirliğini attırmak, üniversite sanayi işbirliği arttırarak öğretim elemanlarının da sanayi ile bağının arttırmak amacı ile 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren üniversitemizde ve yüksekokulumuzun tüm programlarında ile İntörn (sektör uygulamaları) eğitime geçilmiştir.

İntörn eğitim modelinde Öğrencilerin öğrenim süresince aldıkları bilgi ve becerileri kullanarak öğrenim gördükleri alanlar ile ilgili işyerlerindeki uygulama ve süreçler hakkında deneyim kazanması amacıyla 3 dönem Soma Meslek Yüksekokulunda teorik derslerini bitirdikten sonra 4.Dönem tamamen gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında işyerlerinde İntörn (Sektör Uygulamaları) Eğitimi alacaklardır.

TÜRKİYE’NİN TEK YERALTI EĞİTİM OCAĞI
Özellikle Maden Teknolojisi, Makine, Elektrik, Mekatronik, Sondaj Teknolojisi ve İş Sağlığı ve Güvenliği öğrencilerinin Yeraltı uygulamalarını gerçekleştirdikleri Koç Vakfı ve Demir Export AŞ. katkıları ile yapılan kampüs alanı içerisinde Türkiye’nin tek yeraltı eğitim ocağına sahip olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu öğrencilerin yanı sıra Soma halkını da yeraltı madenciliği konusunda bilgilendirmektedir.

Bu farklılık ve avantajlarıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılında “Bilgiyle tecrübenin buluştuğu” Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okulu 720 yeni öğrencisini heyecanla beklemektedir.

 

 

 


Bu haber 650 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ