• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

20 yıl önce işledikleri cinayete trafik kazası süsü vermişler

20 yıl önce işledikleri cinayete trafik kazası süsü vermişler
Alaşehir`de 20 yıl önce trafik kazası sonucu öldüğü belirtilen `Jilet Ali` lakaplı şahsın darp edilerek öldürüldüğü ve olaya kaza süsü verildiği tespit edildi.
Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 20 yıl önce trafik kazası sonrası öldüğü belirtilen “Jilet Ali” lakaplı A.Y.’nin, darp edilerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Dosyanın zaman aşımına girmesine kısa bir süre kala yapılan incelemede, olayla ilişkilendirilen 4 kişiden 3’ü mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 20 yıl önce trafik kazası sonucu öldüğü iddia edilen “Jilet Ali” lakaplı A.Y.’nin, cinayete kurban gittiğini ortaya çıkardı. İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Manisa Emniyet Müdürlüğü 20 yıl önce Alaşehir Denizli Karayolu üzeri Piyadeler Köyü mevkiinde meydana gelen trafik kazası sonucunda ‘Jilet Ali’ lakaplı A.Y. (26) isimli şahısın ölüm olayı ile ilgili olarak kayda giren hadisenin zaman aşımı süresinin bitmesine yakın dosyayı tekrar inceleyip, edinilen kuvvetli şüphe ve bilgiler doğrultusunda Sarıgöl Cumhuriyet Başsavcılığı ile yapmış olduğu çalışmalar neticesinde; Jilet Ali lakaplı A.Y. isimli şahısın darp edilmek suretiyle öldürüldüğü ve olaya trafik kazası süsü verilmek suretiyle olayın kapatılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla olay ile ilgili V.A. (57), M.U. (49), H.Y. (55) ve N.Ö. (47) isimli şahıslar gözaltına alınmış, kasten adam öldürme şüphesi kanaati ile Sarıgöl Cumhuriyet Başsavcılığınca mahkemeye sevk edilen şüphelilerden V.A. (57), M.U. (49) ve N.Ö. (47) tutuklanmıştır” denildi.
Bu haber 956 kez okundu
İLGİLİ Asayiş HABERLERİ