• MURAT BAYBATUR
  • MURAT BAYBATUR

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

`VEKİLİN DEĞİL BİZİM HALİMİZİ GÖRÜN`

`VEKİLİN DEĞİL BİZİM HALİMİZİ GÖRÜN`
Vali ve milletvekillerinin maaşını az bulan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu`na Emekliler Derneği Manisa Şubesi`nden de tepki geldi.

Haber: Nezih VAROL
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Zonguldak ziyaretinde vali ve milletvekillerinin aldığı maaşın az olduğunu belirterek, "Millet olarak biz bunu yağcılık filan zannediyoruz. Tam tersine. Doğru yapılan işi taktir edeceksin. Bu işi yapanlar para pul için yapmazlar. Ne valiye verdiğimiz maaş, maaş, ne milletvekiline verdiğimiz maaş, maaş. Açık söyleyeyim, millet çok zanneder ama gelip bir de Ankara'da onların yaşantılarını görün" ifadelerini kullanmıştı. Hisarcıklıoğlu’nun kamuoyunda büyük tepki alan bu değerlendirmesinin ardından Türkiye Emekliler Derneği Manisa Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Akkoyun, beraberinde Denetleme Kurulu Üyesi Mustafa Korkmaz’la haber sitemize açıklamada bulunarak, “Sayın Hisarcıklıoğlu’nun yapmış olduğu açıklama, biz emeklileri rencide etmiştir ve üzmüştür” dedi.

“YAĞCILIK DEĞİL DE, NEDİR?”
Başkan Yardımcısı Akkoyun, Hisarcıklıoğlu’nun sözlerini değerlendirdiği açıklamasına şöyle devam etti; “Daha önce de, ‘Asgari ücret çok, milletvekili maaşı az’ demişti. Şimdi, ‘Yağcılık yapmıyorum’ diyor. Bu yağcılık değil de, nedir? Emekli maaşları ve asgari ücret ortada! Bu durumu hayretle karşılıyoruz. Acaba, kendisi bu ülkede mi yaşıyor? Asgari ücret net bin 404 lira, çoğu emekli maaşı bu rakamın da altında. Kendi yakınlarından biri böyle bir maaş alıyor mu ve geçinebiliyor mu? ‘Gelip bir de Ankara'da onların yaşantılarını görün’ diyor, peki Sayın Hisarcıklıoğlu bir emeklinin yaşantısını görüyor mu? Bu nasıl bir kıyaslama, nasıl bir vicdani muhakeme? Emekliler parklarda, banklarda, çimenlerde oturuyor. Bir çay ocağına gidip, 1 buçuk lira verip çay içemiyor. Vali 10 bin, milletvekili 17 bin liranın altında maaş almıyor. Her türlü harcamalarını Devlet kasasından yapıyorlar, tüm sosyal tesislerden yararlanıyorlar, milletvekilleri 2 yıl sonunda emeklilik hakkı elde ediyor, emekli olunca da 10 bin lira maaş almaya devam ediyor, vefat etse bile ailesi 1 yıl maaş almayı sürdürüyor, sağlık hizmetleri kendileri ve tüm aile yakınları için ücretsiz, yurt dışı tedavileri de dahil, Daha ne olsun?”

“EY HİSARCIKLIOĞLU...”
Türkiye Emekliler Derneği Manisa Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Akkoyun, açıklamasını şu sözleriyle tamamladı; “Ey Hisarcıklıoğlu, Allah rızası için, bir gün de emekliler ve asgari ücretliler için olumlu bir şey söyle. Ağzınızdan bizim için de güzel bir söz çıksın. Emekliler geçinemiyor, adeta sürünüyor. Siz yine de vali ve milletvekili maaşlarını düşük buluyorsanız, vergilerinizi yüzde 50 arttırın, biraz da Devleti düşünün. Biz yine de her işadamını eleştirmiyoruz, ülkemizde vicdanlı işadamlarımız da var”.

 


Bu haber 579 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ