Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 31 in /home/manisain/public_html/moduller.php on line 409
BAYRAM ÖNCESİ KAN VERİN - Manisa Haber , Manisa Haberleri - Manisa İnternet Haber

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

BAYRAM ÖNCESİ KAN VERİN

BAYRAM ÖNCESİ KAN VERİN
Türk Kızılayı Dilaver Vardarer Ulupark Kan Alma Birimi, her gün 30 ile 40 ünite kan bağışı toplayarak elde ettiği rekorunu koruyor.
Haber: Nezih VAROL
Türk Kızılayı Manisa Kan Merkezi, Türkiye’de en fazla kan bağışında bulunulan iller arasında Manisa’yı zirveye yazdırdı. Kan bağış rekorunu elinde bulunduran ve 1’nci sırada yer alan Manisa’yı, 2’nci sırada Gaziantep takip ediyor. Türk Kızılayı Manisa Kan Merkezi’nin 7 mobil ekibi ve bir de Dilaver Vardarer Ulupark Kan Alma Birimi var. Manisalı kan bağışçıları Kan Merkezi de dahil olmak üzere toplamda 9 birimde kan verebiliyor. Ulupark Kan Alma Birimi ise bu 9 birim arasında en fazla kan toplama rekorunu elinde bulunduruyor. Manisalı kan bağışçıları daha çok bu birimden kanlarını bağışlıyor. Yıllardır bu birime düzenli olarak gelen ve yılda 2 veya 3 defa kan bağışında bulunan Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Yasin Yıldırım, kan vermenin hem sağlık yönünden, hem de manevi yönden faydasını gördüğünü söyledi. İş yerinde, mahallesinde ve ailesinde bulunan herkese kan vermenin yararlarını anlatan Yıldırım, tanıdıklarını teşvik ederek de kan bağışına destek sağlıyor. Burada hem ‘Kırmızı’, hem de ‘Sarı’ diye tanımlanan kan bağışında bulunabiliyorsunuz. Kırmızı kanı yılda 4 defa, sarı kanı ise yılda 24 defa verebiliyorsunuz. Bir yıl içerisinde 4 kırmızı, 24 de sarı olmak üzere, toplamda 28 defa kan bağışı yapabilirsiniz. Lösemili çocuklar ile kanser hastaları için yaşamsal önem taşıyan kan çeşidi, Ulupark Kan Alma Birimi’nde uygun cihazlarla alınabiliyor. Bu tür rahatsızlığı olan insanlarımız için burada toplanan kanlar çok değerli. Onları hayata bağlıyor. Birim görevlileri yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşları daha fazla duyarlı olmaya ve kan bağışında bulunmaya çağırıyor. Malum, bayram demek, yolculuk, trafik ve kazalar demek. Kurban keserken yaşanması muhtemel kazaları da hafife almamak gerek. Kana, her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olabilir.
Bu haber 498 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ