• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MCBÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol

MCBÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol
Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için eğitimde işbirliği protokolü imzaladı.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, fen ve sosyal bilimler projesi/programı uygulayan Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. MCBÜ Rektörlüğünde gerçekleştirilen protokol imza törenine MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ve Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ebru Yöntem katıldı.

Fen ve sosyal bilimler projesi/programı uygulayan Şehit Suat Akıncı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bu projenin amaçları doğrultusunda eğitim-öğretim verilmesi için imzalanan protokole göre; Manisa Celal Bayar Üniversitesi programı uygulayan okulun “Vizyon Belgesi” kapsamında, işbirliği yapılacak alanlara yönelik yeterli insan kaynağı ve mekan desteği sağlayacak; öğretim üyesi ve öğrenci görevlendirecek; Lisenin 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin belli bir program çerçevesinde Üniversitenin kampüs ve kütüphanelerinden yararlanmasını, derslere katılmasını sağlayacak ve ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet içi eğitimler düzenleyecek. Ayrıca yüksek lisans ve doktora tezlerinden yararlanılmasını, proje kapsamındaki çalışmalar hakkında ilgilerinin bilgilendirilmesi için web sayfası, e-posta grupları ve sosyal medya uygulamalarının kullanılmasını ve MCBÜ son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin proje kapsamında bilimsel çalışmalar yapmasını sağlayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü gerekli bütçe ve insan kaynağını sağlayacak; işbirliğinin öngördüğü faaliyetler için gerektiğinde sponsor bulacak; Lisedeki uygulamaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için gereken önlemleri alacak.
Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü de proje yürütme ve danışma komisyonları için uygun çalışma ortamlarını hazırlayacak; gerekli maddi ve manevi tedbirleri alacak ve “Vizyon Belgesi”nde belirtilen esaslar çerçevesinde gerekli iş ve işlemleri yürütecek.
Bu haber 518 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ