• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
İtalya`nın Ancona şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası`na 22 ülkeden cimnastik sporcusu katıldı.
İtalya’nın Ancona şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda milli takım adına mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı cimnastik sporcuları kazandıkları 2 altın, 1 gümüş madalya ile gönülleri bir kez daha fethetti.

İtalya`nın Ancona şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası`na 22 ülkeden cimnastik sporcusu katıldı. Şampiyonada Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcuları Ayşe Begüm Onbaşı, Mehmet Ercoş ve Deniz Şahin de milli takım için ter döktü. Başarılı performanslarıyla şampiyonda göz dolduran genç sporcular, elde ettikleri derecelerle de tüm ülkenin gurur kaynağı oldu. Bu kapsamda yeşil-beyazlı kulübün altın kızı Ayşe Begüm Onbaşı 15-17 yaş kategorisinde zirveye ulaşarak tüm Avrupa’ya milli marşımızı dinletti. Çiftlerde de 15-17 yaş kategorisinde Ayşe Begüm Onbaşı-Mehmet Ercoş ikilisi gümüş madalya kazandı. İkili Deniz Şahin ile birlikte yarıştıkları trio kategorisinde de Avrupa Şampiyonu oldu.

Başkan Ergün sporcuları kutladı
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, yeşil-beyazlı sporcuların milli takım formasıyla elde ettiği başarılı derecenin ardından mutluluğunu sosyal medya üzerinden paylaştı. Başkan Ergün sosyal medyadaki kişisel hesabından sporcuları kutlayarak,” Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası'nda 2 altın, 1 gümüş madalya alarak bizlere büyük bir gurur yaşatan sporcularımız Ayşe Begüm Onbaşı, Mehmet Ercoş ve Deniz Şahin evlatlarımı tebrik ediyorum” dedi.
Bu haber 556 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ