• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MANİSASPOR NEDEN DESTEK BULAMIYOR?

MANİSASPOR NEDEN DESTEK BULAMIYOR?
Manisalıların Manisaspor`a destek olmadığı yönündeki iddiaları yine Manisalılara sorduk. Nedenlerini kendileri anlattı...

Haber: Nezih VAROL
Manisalıların Manisaspor’a destek olmadığı yönünde iddialar her yerde konuşuluyor. Manisaspor’un sahipsiz olduğu, kulübün yeteri kadar sahiplenilmediği, taraftarın mutsuz olduğu dilden dile dolaşıyor. Bu sorunun doğru cevabını yine Manisalılar biliyor. Şehir merkezinde bir çok sokakta, 8 havuzu çevresinde, kuyumcular caddesinde bu sorunun cevabını aradık. İşçisinden memuruna, esnafından emeklisine kadar her kesimden Manisalılar, “Manisaspor neden destek bulamıyor?” sorusuna açık sözlülükle cevap verdi. İşte Manisalıların soruya cevapları;

Kemal OKTAY (Esnaf): Manisaspor görevini iyi yapmıyor, kazanamıyor, o nedenle halk da destek vermiyor. Kazanırsa herkes destekler. İyi oyun oynarsa herkes izlemeye gider. Görünen o değil mi? Güzel maç oynadıkları duyulduğunda bir sonraki karşılaşmaya daha çok kişi gidiyor.

Abidin ARSLAN (Esnaf): Vatandaş ekmek davasına düştü. Herkes iş güç peşinde. Ekonomi iyi gitmiyor, borç, harç ödemeyi bekliyor. Vatandaşın sadece Manisaspor’la değil, sporla uğraşacak ne vakti, ne hali var?

Ferdi EFE (İşçi): Manisaspor yönetimi iyi değil. Bu da halkın vereceği desteği engelliyor. Kulüp yönetimine güven yok. Zaten ortaya iyi futbol da konmuyor. Taraftarı tribüne çekecek futbol oynamıyorlar.

Hayran AYÇİÇEK (İşçi): Bence yönetimle ilgili sorun var. Manisalılar kulüp yönetiminden memnun değil. Örneğin Vestel’in yönetimde olduğu yıllarda çok büyük destek vardı. Bu dönemde yok. Sonuçta sahada oyun yok, taraftar coşkusu yok. Tüm bunlar mevcut yönetime güvensizliği ortaya koyuyor.

Haydar DAĞLI (Emekli): Manisaspor Kulüp Başkanı bunun nedeni olabilir. Başkana güven yok diye düşünüyorum. Çünkü kulübe maddi destek için başkana ve yönetimine güven gerekiyor. Bu güven sağlanırsa Manisalılar destek olur. Yeni yönetim olmalı, bu yönetim de güvenilir olmalı. Yoksa aynı sonuç çıkar.

Ahmetcan KARAOĞLANLAR (İşçi): Manisa’da herkes ekmek peşinde, işini, gücünü yapıyor. Futbolla ilgilenen çok kimse yok. Belli bir taraftar kitlesi var, ama takım iyi olunca iyi, kötü olunca ortada yok. Kötü oyun görünce küsüyor. Taraftarda bir sorun var.

Servet BEDİR (Esnaf): Siyasi parti yetkilileri kongrede Manisaspor’a büyük ilgi gösteriyor. Sadece kongrede destekleri var. Ama stadyuma gelip aynı ilgiyi göstermiyorlar. Aynı çabayı Manisalıların karşılaşmalara gitmesi için de göstermiyorlar. En başta da kendileri maçlara gitmiyor. Şunu sormak lazım, ‘Siyasi yöneticiler kongreye geliyor da, maça niye gelmiyorlar?’. Bence Manisaspor’un maçlarına gitmek için vatandaşı teşvik etmeliler. Bunun için mücadele etmeliler. Destek kongreden kongreye değil, her maçta verilir.

Hüseyin İYİKAN (Eski futbolcu-Esnaf): Manisaspor’a Manisalılar zaten hiç bir zaman yeterli desteği vermedi. Tarık Almış’ı çıkarın, geriye destek kalmaz. Verilmeyen desteği son dönem için yönetime olan tepki şeklinde yorumlayabilirim. Yönetim yeterli desteği alamıyor. Bence pek çok şehirde olduğu gibi Manisa’da da, Manisaspor yönetimine kurum ve kuruluşlar gelmeli. Manisa Büyükşehir Belediyespor şehri, taraftarı, desteği ikiye böldü. Bu durum, zaten yetersiz olan desteği, daha da olumsuz yönde etkiliyor.

 

 


Bu haber 696 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ