• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MANİSASPOR NEDEN DESTEK BULAMIYOR? (2)

MANİSASPOR NEDEN DESTEK BULAMIYOR? (2)
Manisalıların Manisaspor`a destek olmadığı yönündeki iddiaları yine Manisalılara sorduk... Neden`lerini kendileri anlattı...

Haber: Nezih VAROL
Manisalıların Manisaspor’a destek olmadığı yönünde iddialar her yerde konuşuluyor. Manisaspor’un sahipsiz olduğu, kulübün yeteri kadar sahiplenilmediği, taraftarın mutsuz olduğu dilden dile dolaşıyor. Bu sorunun doğru cevabını yine Manisalılar biliyor. Şehir merkezinde bir çok sokakta, 8 havuzu çevresinde, kuyumcular caddesinde, mahallelerde, sanayi sitesinde, organize sanayi bölgesinde bu sorunun cevabını aradık. İşçisinden memuruna, esnafından emeklisine kadar her kesimden Manisalılar, “Manisaspor neden destek bulamıyor?” sorusuna açık sözlülükle cevap verdi. İşte Manisalıların soruya cevapları;

İlyas DALAŞ (Çalışan):
Bunun nedeni kulüp başkanı olabilir. Birincisi güven vermiyor, ikincisi kimse sevmiyor. Ayrıca İstanbul takımları, yani Üçbüyükler de bu duruma etken. Manisalıların büyük bölümü Üçbüyükleri tutuyor ve kendi şehrinin takımına destek olmuyor. Bir de pasolig olayı var ki, taraftarı yoruyor. Taraftar stadyumdan bilet alabilmeli, pasolige bağlı kalmamalı.

Atila ÖZTÜRK (Öğrenci):
Herkes işinde, gücünde, bir uğraş peşinde. Sporla ilgilenemiyor. Çünkü vakit bulamıyor.

Ömer DEMİR (Esnaf): Büyükşehir Belediye Başkanı bile kendi yönettiği şehrin takımına sahip çıkmıyor, yılların Manisaspor’una destek olmuyor. Bu durumda Manisa halkının destek olması zaten beklenemez. Manisaspor’a destek olunacaksa, önce lider ve yönetici konumundakiler destek olmalı.

Bahattin KAVAK (Esnaf): Manisa’daki bütün işadamlarının kulübe destek olması gerekiyor. 500, bin, 10 bin, ne imkanı varsa bağış yapmalı. Bu bağışı belirli aralıklarla tekrarlamalı. Az ya da çok, bir katkı sağlamalı. Bu Manisalı işadamının görevi olmalı. İsteyerek yapmalı. Yoksa takım nasıl ayakta duracak?

Şenol YILDIRIM (Esnaf):
Manisaspor’un yöneticileri ekipler kurarak kendileri destek aramalı. Esnafları, işadamlarını, belediyeleri, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi vermeli, onlardan maddi, manevi destek istemeli, kaynak aramalıdır. Kulüp yöneticileri toplumu teşvik edici hiç bir çalışma yapmıyor.

Ali YAKUT (Esnaf): Büyükşehir Belediyesi, şehrin takımından vazgeçip kendine kulüp kuruyor. Bunu halkın oylarıyla seçilen Başkan Cengiz Ergün yapıyor. Kulübe en büyük zararı vermiştir. Manisaspor’a önce Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı sahip çıkacak ki, esnaf da, taraftar da, vatandaş da sahip çıksın.

Abdulmecit OSMANLI (Esnaf):
Bence kulüp başkanı değişmeli. Çünkü O’na olan güvensizlik nedeniyle destek vermiyorum. Yönetim değişirse ve yeni gelen yönetime güvenirsem destek olurum. Kulübün var olan kaynakları iyi yönetmediğini düşünüyorum.

 

 


Bu haber 524 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ