• YUNUSEMRE GÜREŞ
  • YUNUSEMRE GÜREŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MAGİDER`DEN KİTAP FUARINA DAVET

MAGİDER`DEN KİTAP FUARINA DAVET
Geçtiğimiz günlerde Manisa`da ilk defa açılan kitap fuarına katılım konusunda bir çağrıda MAGİDER Yönetim Kurulu`ndan geldi.
Kitap fuarlarının öneminden ve gelenekselleşmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapan  MAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı A. Ayberk Aloğlu; “İnsanın hayatındaki en önemli unsurlardan birisi dostlarıdır. Her dost size başka hayatlar, başka insanlar, başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazandırır. Böylece empati yetiniz gelişir ve çok daha açık fikirli bir insan olursunuz. Daha çok üretir daha çok fayda sağlarsınız. Bu da dünyaya gelmemizin temel nedenlerindendir. İşte tüm bunların mümkünatı da dostlarımızın en muteberi olan kitapla mümkündür.Okumanın yani dostumuz olan kitapların istikrarlı yol arkadaşlığının birçok faydası vardır.

Düzenli okuyan birinin sıkılması mümkün değildir. Bir filmi ya da diziyi izlerken daha başındayken sonunu tahmin edecek strateji bilgisine sahip olursunuz. Kelime dağarcığınız genişler, unutkanlık yaşamazsınız. Yalnızlık hissine kapılmaz bilakis yalnız kalmak için çaba harcarsınız, zekileşir pratik zekâda ihtisas yaparsınız. Kuracağınız düşlerin canlı kalmasını sağlayacak, yaratıcılığınızı arttıracaktır. Bir konuya odaklanmanızı en üst seviyeye çıkararak bizi işlerimiz de daha başarılı kılacaktır.En önemliside idareyi ve idareciyi anlatır. Kitabı yaşatmalıyız ki idareyi anlayalım, idareyi anlayalım ki idareciye yön verelim, idareciye yön verelim ki devlet yaşasın. Bu yüzdendir ki; Kitap fuarımıza el ele verip sahip çıkmalıyız. Kurumlar, sivil toplum kuruluşları, esnaflar, sanayiciler ve ev hanımlarının muhakkak görmesini sağlamalıyız. Bize bununla ilgili bir talep gelirse taşıma görevini üstlenmeyi seve seve yaparız.

Kitap Fuarımız 15 Ekim pazar gününe kadar her gün 10:00 - 21:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Tüm Manisalılara çağrıda bulunuyorum. Bu fuara sahip çıkalım. Bugün çok küçük ilçelerde bile çok büyük kitap fuarları düzenleniyor. Bir büyükşehir olarak Manisa'nın da bir kitap fuarı muhakkak olmalı” dedi.
Bu haber 245 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ