• YUNUSEMRE GÜREŞ
  • YUNUSEMRE GÜREŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ADINA YAKIŞAN İNSANI UĞURLADIK

ADINA YAKIŞAN İNSANI UĞURLADIK
Manisalı siyasetçi, hayırsever işadamı, `Adına yakışan insan` olarak tanınan Halil Yurtseven son yolculuğuna uğurlandı.

Haber: Nezih VAROL
Aile büyükleri yeni doğanlara isim koyarken büyük özen gösterir, çünkü insanların isimlerinin anlamı gibi olacaklarına inanılır. Manisalı siyasetçi, hayırsever işadamı Halil Yurtseven işte tam da bu düşüncenin örneğiydi. Hayatı boyunca ‘Adına yakışan insan’ olarak tanındı, anıldı. Halil ismi, ‘Samimi dost’, ‘Allah’ın dostu’, Yurtseven de ‘Yurdunu seven’ anlamlarına geliyor. Manisalıların yakından tanıdığı, TBMM’nin 16’ncı dönem milletvekillerinden olan, hayırseverliği ile tanınan, eğitime hizmet etmiş, okul yaptırmış, bir çok hayırla gönüllere girmiş Halil Yurtseven, uzun süredir yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 90 yaşında vefat etti.

BÜLENT ARINÇ DA GELDİ
Cenaze törenine katılan TBMM eski Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Duyunca hemen koştum geldim. Vazifemizi yapmak istedim. Halil ağabeyle ben 1975'ten beri çok iyi tanışan, dostluğu, arkadaşlığı olan bir insanım. Ben 1975-80 arası Milli Selamet Partisi Manisa İl Başkanıydım. Kendisi de önceleri il başkanı sonra da 1977-1980 arası milletvekilimiz oldu. 12 Eylül'den sonra ikimiz de siyasi yasaklıydık. Halil Yurtseven ağabeyimizi hep yanımda hissettim. Belki arkadaşlar bilmeyecektir ama o Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin üstün hizmet ödülüne de sahip bir milletvekilimizdir. Çok iyi bir insandı. Allah rahmet eylesin” dedi. AK Parti Şehzadeler İlçe Başkan Yardımcısı, kendi adını taşıyan Halil Yurtseven ile Kadın Kolları MKYK Üyesi Semra Kaplan Kıvırcık’ın dedesi olan Halil Yurtseven, Hatuniye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Mırtık Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

MANİSALILAR UĞURLADI
Yurtseven’i son yolculuğunda AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa Vali Vekili Volkan Köksal, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mümtaz Kahya, Çevre eski Bakanı Rıza Akçalı, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, eski belediye başkanları Zafer Ünal, Bülent Kar, MOSB Başkanı Sait Türek, MTSO Başkanı Adnan Erbil, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Manisalılar yalnız bırakmadı.

 

 


Bu haber 388 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ