• YUNUSEMRE GÜREŞ
  • YUNUSEMRE GÜREŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MANİSASPOR NEDEN DESTEK BULAMIYOR? (3)

MANİSASPOR NEDEN DESTEK BULAMIYOR? (3)
Manisalıların Manisaspor`a destek olmadığı yönündeki iddiaları yine Manisalılara sorduk... Neden`lerini kendileri anlattı...

Haber: Nezih VAROL
Manisalıların Manisaspor’a destek olmadığı yönünde iddialar her yerde konuşuluyor. Manisaspor’un sahipsiz olduğu, kulübün yeteri kadar sahiplenilmediği, taraftarın mutsuz olduğu dilden dile dolaşıyor. Bu sorunun doğru cevabını yine Manisalılar biliyor. Şehir merkezinde bir çok sokakta, 8 havuzu çevresinde, kuyumcular caddesinde, mahallelerde, sanayi sitesinde, organize sanayi bölgesinde bu sorunun cevabını aradık. İşçisinden memuruna, esnafından emeklisine kadar her kesimden Manisalılar, “Manisaspor neden destek bulamıyor?” sorusuna açık sözlülükle cevap verdi. İşte Manisalıların soruya cevapları;

Hasbin TUNÇ (Çalışan):
Manisaspor’a gerekli desteğin olmamasının nedeni bence kulüp başkanı. Tek sıkıntı o. Futbolcuların parası zamanında verilmiyor. Sporcu istekli oynamıyor. Bu da taraftarı üzüyor. Taraftar destek olmuyor.

Ahmet SÜREKLİER (Eski Amatör Futbolcu):
En azından Akhisar örneğini verebilirim, ilçemiz olduğu halde Süper Lig’de oynuyor. Niye Manisaspor Süper Lig’de değil? Birincisi, yönetimin zayıf olması. Bu durum futbolcularsa sıkıntı yaratıyor, sonuç taraftara yansıyor. Taraftarı stada çekemiyorlar. İkincisi, güven duyulmayan yönetimler iş başına geliyor. Manisaspor için çalışan yönetim yok. Yönetime güven olmayınca esnaf bağış yapmıyor, taraftar stada gitmiyor.

Zülküf EREN (Çalışan):
Sahada iyi futbol yok. Taraftar da maça gitmiyor. Takım içinde futbolcular arasında uyum yok. İsteksiz oynuyorlar. Oysa taraftar için önemli olan mücadeledir. Yenilmeleri önemli değil, önemli olan mücadele etmeleridir. İyi mücadele etsinler, biz taraftar olarak gereken desteği veririz.

Nihat AKYILDIZ (Esnaf): Geçmiş yıllarda Manisaspor’un 1’nci Lig’e çıkmasına sevindik. Diğer şehirlerin taraftarları gelecek, bir dostluk olacak diye düşündük. Ama beklediğimiz olmadı, geldikleri gibi gittiler. Spor, futbol bir işe yaramadı. Küfürlü, kavgalı karşılaşmalar oldu. Aileler stada gidemedi. Soğuduk futboldan.

Mustafa AKDENİZ (Esnaf):
Futbolda şike olayları yaşandı, maç izlemeyi bıraktım. Televizyonda bile izlemiyorum. Sadece Manisa’da değil, tüm Türkiye’de bu şike olayı vatandaşı futboldan soğuttu.

Arif ÖZKANAR (Çalışan): Manisalılar iş güç peşinde, geç saatlere kadar hafta sonları bile çalışıyor. Spora, futbol karşılaşmalarına veya herhangi bir faaliyete ayıracak vakti yok. Zaman bulamıyor. Ben o durumdayım, nasıl destek olayım?

Arif DİNÇEL (Eski Güreşçi/Güreş Hakemi): Öncelikle siyasetle uğraşanlar Manisaspor Kulübü’yle gerektiği şekilde ilgilenmiyor. Ayrıca Manisa’ya malolmuş sanayici ve işadamları da destek olmuyor. Bu kişilerin öncülük etmesi gerekir. Bir heyecan yakalanması gerekir. Alt yapıya önem verilmeli. Manisa’nın yetiştirdiği spor adamları gençlerin elinden tutmalı, potansiyeli ortaya çıkartmalı.

 


Bu haber 477 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ