• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MANİSASPOR NEDEN DESTEK BULAMIYOR? (4)

MANİSASPOR NEDEN DESTEK BULAMIYOR? (4)
Manisalıların Manisaspor`a destek olmadığı yönündeki iddiaları yine Manisalılara sorduk... Neden`lerini kendileri anlattı...

Haber: Nezih VAROL
Manisalıların Manisaspor’a destek olmadığı yönünde iddialar her yerde konuşuluyor. Manisaspor’un sahipsiz olduğu, kulübün yeteri kadar sahiplenilmediği, taraftarın mutsuz olduğu dilden dile dolaşıyor. Bu sorunun doğru cevabını yine Manisalılar biliyor. Şehir merkezinde bir çok sokakta, 8 havuzu çevresinde, kuyumcular caddesinde, mahallelerde, sanayi sitesinde, organize sanayi bölgesinde bu sorunun cevabını aradık. İşçisinden memuruna, esnafından emeklisine kadar her kesimden Manisalılar, “Manisaspor neden destek bulamıyor?” sorusuna açık sözlülükle cevap verdi. İşte Manisalıların soruya cevapları;

Kadir AKPINAR (Esnaf): Manisaspor’a halk destek olmuyor, çünkü Manisaspor’a önce yöneticiler destek olmuyor. Bu durum tüm Manisalıların A’dan Z’ye takıma olan ilgisizliğini gösteriyor. Manisaspor’a Manisalıların sahip çıkması gerekir, ama mevcut yönetime de bir güvensizlik olduğu söyleniyor.

Mustafa EROĞLU (Esnaf): Takımın başarısı olmadığı için destek de görmüyor. Futbolcular biraz iyi oyun sergilese taraftar ilgi gösterir, gerekli desteği verir.

Oktay ÖZDENER (Öğretmen): Halktan destek beklemek ne kadar doğru, tartışmak gerekir. Esas desteği esnaf, sanayici, işadamı vermeli. Neden destek vermiyorlar, şaşıyorum. Ama biz taraftar olarak takım başarılı olursa destek oluruz. Hep üzülecek değiliz, bundan sonra karşılaşmalara gülmek için gitmek istiyoruz.

Hakan İNCEOĞLU (Esnaf): Esnaf yeterince destek olmuyor. Bunun nedeni de kulüp yöneticilerinin bazı uygulamalarını beğenmedikleri için olabilir. Genelde Manisalılar da yönetimden memnun değil. Kulüp yöneticilerinin yaptıkları işle ilgili bilgi sahibi olmadıklarına inanılıyor. Bu konular bilgi ve tecrübe gerektirir.

Ertürk AKPINAR (Öğrenci): Manisaspor’a destek olunmadığı doğru. Şu anki yönetimi sevmiyorlar. Çok eleştiriliyor. Bazı oyuncuların şike kasetlerinin çıkması verilecek desteği olumsuz etkiliyor. Manisalılar hem yönetime, hem de sporculara güvensizlik duyuyor.

Hüseyin TIKIZ (Esnaf):
Manisaspor’a belediyeler de destek olmuyor. Takım üvey evlat gibi kaldı. Özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin destek çıkması gerekir. Ama o kendi takımını kurdu. Şu anki yönetimden de şikayetler var. Daha güvenilir, sevilen, toparlayıcı ekipler yönetime gelmeli.

Ömer KIZMAZ (Esnaf):
Manisaspor’a destek yok, çünkü arkasında işadamlarının desteği yok. Böyle olunca takım oynayamıyor, tabi taraftar da küsüyor. Taraftar stada gelip kötü oyun izlemek istemiyor.

Mustafa KAFADAR (Esnaf):
Manisaspor’a destek olunmadığı bir gerçek, ama bu destek Süper Lig’de oynarken vardı, ligden düşünce destek de kalmadı. 3 Büyükler’in Manisa’ya gelmesi destek için etkili oluyordu, taraftar memnundu. Şimdi takım iyi durumda olmadığı için, iyi futbol sergilemediği için destek de yok.

 

 


Bu haber 649 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ