• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

İYİ PARTİ İÇİN NE DEDİLER?

İYİ PARTİ İÇİN NE DEDİLER?
İçişleri Bakanlığı`na verilen dilekçe ile kuruluşu gerçekleşen İYİ Parti hakkında Manisa`da hizmet veren sivil toplum kuruluşu liderlerine düşüncelerini sorduk...
Haber: Nezih VAROL
Uzun süredir beklenen yeni partinin kuruluş dilekçesini Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı’nın ilgili birimine teslim eden Meral Akşener, Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşen İYİ Parti’nin kuruluş toplantısında demokrasinin tehdit altında olduğunu belirterek hedeflerini açıklamıştı. Genel Başkanlık, Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) seçimlerinin yapılmasının ardından da Akşener, Kurucular Kurulu'nun tamamının imzası ile İYİ Parti Genel Başkanlığı'na seçildi. İYİ Parti ile ilgili görüşlerini aldığımız Manisa’da hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının liderleri düşüncelerini şöyle ifade etti;

Adnan Erbil,
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı: Öncelikle hayırlı olmasını dilerim. Türk siyasi hayatına dahil oldular. Tabi ki kararı seçmen verir, teveccüh halka aittir. Gerekli görür veya görmez. Güçlü muhalefet partileri iktidarı daha güçlü yapar. Dilerim güçlü bir muhalefet olurlar.

Hasan Geriter, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı: Halkın, siyasetin bir talebidir, saygı duymak gerekir. Şu an bir şey söylemek için erken. Çünkü oluşumu detaylarıyla görmek gerekir. En önemlisi de parti programını görmek, bilmek gerekir. İlk anda duyulanlarla yorum yapmak doğru olmaz.

Levent Akçalı, TOBB Manisa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı: Yeni kurulan İYİ Parti’nin Türk siyasetine faydalı olup olmayacağını önmüzdeki günler gösterecek. Bazı insanlar kendini buraya ait hissedebilir, onlar için iyi olmuştur. Ülkemize hayırlı olsun.

Ömer Geriter, Manisa Genç İşadamları Derneği (MAGİAD) Başkanı: Demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Bu tür siyasal oluşumlar normaldir. Herkesi, her görüşü kucaklayan bir ülkeyiz. Ama, halkımız her zaman en doğru kararı verir. Yeni oluşumla ilgili kararı da halkımız verecektir. Hayırlı olsun.
Bu haber 870 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ