• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ÖZGÜR ÖZEL YENİDEN GRUP BAŞKANVEKİLİ SEÇİLDİ

ÖZGÜR ÖZEL YENİDEN GRUP BAŞKANVEKİLİ SEÇİLDİ
Cumhuriyet Halk Partisi, bugün, yeni grup başkanvekilleri ve Meclis Başkanlık Divanı üyelerinin seçimi için CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
İlk oylama Meclis Başkanvekili için yapıldı. Mevcut Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yarıştı ve Hamzaçebi kullanılan oyların 48’ini alırken, Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün 76 oy aldı. Bu sonuçla CHP’nin yeni Meclis Başkanvekili Yaşar Tüzün oldu.

MECLİS İDARE AMİRİ DE SEÇİLDİ
Meclis'te Katip Üye ve İdare Amirliği seçiminde adaylardan hiçbiri salt çoğunluğun oylarının (66 oy) yarısını alamayınca seçim ikinci tura kaldı. İkinci tur seçimlerinde en yüksek oy alan Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş TBMM Meclis İdare Amiri oldu.

ÖZEL YENİDEN GRUP BAŞKANVEKİLİ
Mevcut Grup Başkanvekili Levent Gök seçimlerde aday olmayacağını açıklamıştı. Diğer grup başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Altay ise yeniden aday oldu.
Seçimde Başkanvekilliği için Engin Altay, Özgür Özel, Muharrem Erkek, Haluk Pekşen, Candan Yüceer, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel, Hüsnü Bozkurt, Engin Özkoç, Aytuğ Atıcı yarıştılar.
Bugün yapılan seçimlerin üçüncü turda mevcut Grup Başkanvekilleri Özgür Özel  ve Engin Altay yeter sayıya ulaşıp yeniden grup başkanvekili seçildi.
Üçüncü isim için ise 5. tur oylama yapılıyor.
Bu haber 435 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ