• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

İYİ PARTİ İÇİN NE DEDİLER? (2)

İYİ PARTİ İÇİN NE DEDİLER? (2)
İçişleri Bakanlığı`na verilen dilekçe ile kuruluşu gerçekleşen İYİ Parti hakkında sivil toplum kuruluşu liderleri ile esnaflara düşüncelerini sorduk...
Haber: Nezih VAROL
Uzun süredir beklenen yeni partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’nın ilgili birimine teslim eden Meral Akşener, kuruluş toplantısında demokrasinin tehdit altında olduğunu belirterek hedeflerini açıklamıştı. Genel Başkanlık, Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) seçimlerinin yapılmasının ardından da Akşener, Kurucular Kurulu'nun tamamının imzası ile İYİ Parti Genel Başkanlığı'na seçildi. İYİ Parti ile ilgili görüşlerini aldığımız Manisa’da hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının liderleri ile esnaflar düşüncelerini şöyle ifade etti;

Zafer Ünal, eski Belediye Başkanı: Merkez sağda bir partiye ihtiyaç vardı. Yeni kurulan partiden de zarar gelmez. Yaptığı çalışmalara, söylemlere, kadrolara göre ya muvaffak olur, ya da ilk seçimde kaderi belli olur. Ben şahsen siyaset vazifemi yapmış bulunuyorum. Ne yenisine, ne eskisine katılmıyorum. Sadece partilerin Manisamıza, devletimize, insanlarımıza daha iyi hizmet etmesini istiyorum.

Ahmet Ülke, Manisa Motorlu Araçlar Tamircileri Odası Başkanı:
Demokrasilerde her isteyen parti kurar. MHP’den ayrılan bir kol olduğu için, var olan partiyi böler. İlimizde de örneği yaşandı, MHP’den istifalar oldu. Yeterince parti vardı, ama bu da kurulmuş oldu, İnşallah hayırlar getirir.

Ahmet Ayberk Aloğlu, Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) Başkanı: Siyaset uzun soluklu bir maratondur. Daha yeni çıktı siyaset sahasına ve biz seyirciler bir müddet ısınma turlarını, diriliğini v.s. görüp alkışlama veya sessiz kalma tercihinde bulunacağız. Türkiye'nin birliğe, dirliğe ihtiyacı daha çoktur kanaatindeyim. Ülke siyasetine katkı konusunda dediğimiz gibi; önce görelim, sonra değerlendirelim.

Kadir Atak, Esnaf: Türkiye siyasetine yeni bir konum getireceğini düşünüyorum. Siyasetin daha düzgün ağızla yapılacaktır. İkinci bir alternatif olarak görünüyor, ama ilk sıraya da geçebilir. İYİ Parti’den seçimlerde beklentimiz büyük. Bir boşluk vardı ve İYİ Parti bunu doldurur. Tecrübeli siyasetçiler var. Tüm partilerden destek bulur.

Kadir Akpınar, Esnaf:
İyi oldu. Muhalefet partilerinin olması iyidir. Muhalefet partileri olmalı ki, iktidar partisi kendisine çeki düzen versin. Yeni kurulan partiyi olumlu olarak görüyorum. Tüm partilerden, tabandan ve tavandan destek alır. Siyasi partiler krizlerden doğar. Krizden doğan partiler de başarılı olur. Türkiye siyasetinde bir kriz dönemi yaşanıyor, iktidara güven azalıyor.
Bu haber 712 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ