Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 31 in /home/manisain/public_html/moduller.php on line 409
Tarihi binada çalışmalar başlıyor - Manisa Haber , Manisa Haberleri - Manisa İnternet Haber

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Tarihi binada çalışmalar başlıyor

Tarihi binada çalışmalar başlıyor
Erler Caddesi üzerinde bulunan, 2015 yılında kamulaştırılan tarihi binanın yeniden gün yüzüne çıkarak, Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak kullanılması için çalışmalar başladı.
Şehzadeler Belediyesi tarafından Akıncılar Mahallesi Erler Caddesinde bulunan, Adanalının yeri olarak bilinen ve 2015 yılında 1 Milyon 80 Bin lira bedelle kamulaştırılan tarihi binanın Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak kullanılması için çalışmalar başlıyor.

Şehzadeler Belediyesi tarafından Akıncılar Mahallesi Erler Caddesi üzerinde bulunan, 2015 yılında kamulaştırılan tarihi binanın yeniden gün yüzüne çıkarak, Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak kullanılması için çalışmalar başladı.
Kamulaştırma sonrası taşınmazın rölöve ve restorasyon projelerinin hazırlandığı ve sonrasında İzmir Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu ile yapılan görüşmelerin tamamlanarak proje onayının alındığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak büyük bir projemizi daha hayata geçiriyoruz. Akıncılar Mahallesi, Erler Caddesinde 2015 yılında 1 Milyon 80 Bin lira bedelle kamulaştırdığımız Manisa halkı tarafından Adanalının yeri olarak bilinen tarihi binanın restorasyonu ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak kullanılması için hızlı bir çalışma başlattık. Bu konuda gerekeli tüm rölöve ve restorasyon projelerini hazırlayarak İzmir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna ilettik. Yaklaşık iki yıllık titiz bir çalışmanın neticesinde hazırlamış olduğumuz projemiz kabul edildi. İnşallah bu tarihi binanın yeniden gün yüzüne çıkması ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak kullanılması için en kısa sürede restorasyon ihalesini tamamlayarak çalışmalara başlamayı hedefliyoruz. İhale sürecinin hemen ardından hızlı bir çalışma ile bu tarihi binayı Şehzadelerimizde ki çocuklarımızın kullana bileceği Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmete açacağız” dedi.
Bu haber 403 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ