Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 31 in /home/manisain/public_html/moduller.php on line 409
İŞKENCE DEĞİL, GELENEK - Manisa Haber , Manisa Haberleri - Manisa İnternet Haber

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

İŞKENCE DEĞİL, GELENEK

İŞKENCE DEĞİL, GELENEK
Manisa`nın Köprübaşı ilçesinde asırlardır devam eden gelenekte kadın kıyafeti giydirilen damat ve sağdıcının şınav çekip, una bulanması renkli görüntüler ortaya çıkarttı.
Manisa'nın Köprübaşı ilçesinde asırlardır devam eden geleneğe göre damat ve sağdıcına yapılan şakalar renkli görüntüler oluşturdu. Kadın kıyafeti giydirilen damat ve sağdıcına şınav çektirip, una bulayan vatandaşlar, daha sonra üzerlerine temizlik malzemesi döküp fırçayla temizlediler.
Köprübaşı ilçesinde asırlardır devam eden damat ve sağdıcına yapılan şakalardan damat Sezer Barış ve sağdıcı da nasibini aldı. Damat ve sağdıcına yapılanlar ortaya renkli görüntüler çıkmasına neden oldu. Önce şınav çektirilen damat ve sağdıcı, daha sonra una, ardından da temizlik maddesine bulanarak fırça ile temizlendi. Kadın kıyafetlerinin de giydirildiği gençlere yapılan çeşitli mizansenlerin yaşandığı gelenek sonrası damat ve sağdıç, yakın arkadaşlarıyla birlikte yöresel oyun havalarıyla eğlenmeye devam etti.

Renkli görüntülerin yaşandığı asırlık geleneğin Köprübaşı ilçesinde halen devam ettirildiğini ifade eden yöre halkı, geleneklerine sahip çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
Bu haber 343 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ