• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MESİR KOKULU MUMLAR ÜRETECEKLER

MESİR KOKULU MUMLAR ÜRETECEKLER
Yunusemre Muhtarlar Derneği`nin `Yunusemre Kadınlarından İstihdam Atağı` konulu projesi İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandı.

Haber: Nezih VAROL
‘Yunusemre Kadınlarından İstihdam Atağı’ konulu projeleri İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilen Yunusemre Muhtarlar Derneği, ilçedeki dezavantajlı kadınların üretime dahil edileceği projenin tanıtımını yaptı. Dernek Başkanı Bedriye Pehlivan’ın davetiyle Saruhan Otel’de gerçekleşen proje tanıtım toplantısına İŞKUR İl Müdürü Sinan Aktaş, Dernekler İl Müdürü Tekin Güzel, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmasında Pehlivan, “İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan projemiz ile ilçedeki dezavantajlı kadınlar mesir kokulu mumlar üreterek, hem aile bütçelerine, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunacak. İyi ve doğru çalışmalar yapmaya çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak böyle bir destek almanın, bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Muhtarlar, mahalledeki devletin temsilcisidir. Bu nedenle vatandaşın telebini ilettiği ilk yerdir. Her muhtarın elinde pek çok iş başvurusu vardır. Biz de kadınlara yönelik bir istihdam projesi yapmayı düşündük, çünkü kadının ayakta durması, ekonomiye katkıda bulunması, aile birliğinin güç kazanması ve çocukların geleceği için çok önemli” dedi.

İŞKUR KAYDI ŞART
Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan, proje hakkındaki açıklamasını şöyle sürdürdü; “Projemizde yer alacak kadınların İŞKUR kaydının olması öncelik olacaktır. Böylelikle istihdam garantisi olana İŞKUR kursu ile yasal mevzuata uyulmuş olacaktır. Kurs sonrası esnek çalışma saatleri ayarlanarak, kısmi çalışma olanakları da sağlanmış olacak. Proje sayesinde Yunsemre ilçe sınırları içerisinde yaşayan dezavantajlı kadınların girişimciliğinin ve istihdamının artmasını hedefliyoruz. Bu sayede ülke ekonomisine katma değer sağlanacaktır. Üretime dahil edilen kadınların ailesine ve kendisine faydası da artacaktır. Proje ortaklarımız Altınokta Körler Derneği Manisa Şubesi, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’dür. Başta İçişleri Bakanlığımız olmak olmak üzere Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Dernekler İl Müdürü Tekin Güzel ve Yunusemre Kaymakamlığı AB Proje Birimi Koordinatörü Derya Deniz Güven’e teşekkür ederim”.

 


Bu haber 385 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ