• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ESKRİM İLGİ GÖRÜYOR

ESKRİM İLGİ GÖRÜYOR
Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Gazi İlkokulu`nun işbirliğiyle Eskrim Kursu açıldı.
Haber Merkezi
Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Gazi İlkokulu’nun işbirliğiyle düzenlenen ‘Sporda Dostluk Kazansın Projesi’ kapsamında Eskrim Kursu açıldı.

Gediz Spor Salonu’nda açılan Eskrim Kursu’na Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, Gazi İlkokulu Müdürü Abdullah Emeksiz, Spor Şube Müdürü Özcan Özen, Okul Sporları Şube Müdürü Mustafa Buldu, öğrenciler ile velileri katıldı.  Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen Eskrim Kursu’na katılan öğrencilere başarılar dileyen Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk,  Sporda Dostluk Kazansın Projesi çerçevesinde öğrencileri benzer kurslarla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi. Öztürk, okul sporlarına önem verdiklerini de dile getirdi.

“ÖZEL BİR KURS”
Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca’da Manisa Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne kursa verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek şöyle konuştu: “Gençlik spor il müdürlüğü ile birçok kursa imza atmaktayız ama bu kursun özel bir kurs olduğunu düşünüyorum, bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. valiliğimizin, kaymakamlığımızın il ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün ne kadar spora önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Bu noktada halk eğitim müdürlüğü olarak bize verilen yetkililer doğrultusunda çok farklı kurslar açmayı hedefliyoruz”.

TEŞEKKÜR ETTİ
Gazi İlkokulu Müdürü Abdullah Emeksiz de öğrencilerini böyle bir kursla buluşturan ve projeye destek veren Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Sporda Dostluk Kazansın Projesi’nin çok başarılı bir proje olduğunu belirten Emeksiz, “İşbirliğiyle örencilerimize yönelik eskrim kursu açtık. Bu arada halk eğitim merkezi müdürümüze ve bu salonu bizler tahsis eden Manisa Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Tabi değişik branşlarda sporcularımız var ama eskrim farklı bir spor olduğu için öğrencilerimizin ilgileri daha fazla okulumuzda şuan kadar yaklaşık 80 öğrenci bu sporun eğitimi almak için buraya geliyorlar. Onun için bizlere bu imkânı sağlayan halk eğitim müdürümüze ve Manisa Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 485 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ