• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

`GÜÇ MİLLETTEDİR, MEVLANA GİBİ OLUN`

`GÜÇ MİLLETTEDİR, MEVLANA GİBİ OLUN`
Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, temel atma, açılış töreni ve ziyaretler için geldiği Manisa`da partililere seslendi, `Gerçek güç millettedir, herkesin sevgisini kazanmamız gerekir` dedi.

Haber: Nezih VAROL
Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksekokulu’nun açılışını yapmak, Kula Halit Tokul Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Camii’nin temelini atmak ve sırasıyla Manisa Valiliği, AK Parti İl Başkanlığı, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ahmetli Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etmek için sabah saatlerinde Manisa’ya geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Manisa Valiliği’ni ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığı’na geçti ve partililerle bir araya geldi. Bakan Yılmaz, burada bir süre AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ile görüşerek Manisalıların eğitimle ilgili istek ve beklentilerini öğrendi. Yılmaz, daha sonra toplantı salonuna geçerek tüm partililere seslendi.

“AŞK İLE ÇALIŞAN YORULMAZ”
Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, “2019’dan sonra iktidar olan ülkeyi 5 yıl yönetecek, bu da yapılmak istenenlerin, projelerin tamamlanmasına olanak sağlayacak. Bu durum istikrar demektir” diyerek başladığı sözlerini şöyle sürdürdü; “Artık az bir oy oranıyla kimse iktidar olamayacak. Yüzde elli artı bir oy gerekiyor. İktidar olmak için milleti kucaklamak gerekiyor. Kimse milletle nikahlı değil, isterse oy verir, isterse vermez. Gerçek güç millettedir. Biz, Mevlana gibi olacağız, aslanla ceylanı aynı kucakta taşıyacağız. Farklılıkları senginlik olarak göreceğiz. Doğu bölgelerimizde bir çok ilimizde milletvekilimiz yok, ama her türlü hizmeti götürüyoruz. Havaalanından asfalt yollara kadar bir çok hizmeti veriyoruz. Tüm halkımızı kucaklıyoruz. Unutmayın ki, en şeffaf kurum siyasettir. Yaptığımız da, yapmadığımız da göz önündedir. O nedenle yılmadan, azimle çalışmalıyız. Aşk ile çalışan yorulmaz”.

 


Bu haber 445 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ