• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ALTINDAĞ YENİ ATILIMLARA HAZIR

ALTINDAĞ YENİ ATILIMLARA HAZIR
Şehzadeler Ziraat Odası Başkanlığı görevini üstlenen Hüseyin Altındağ, `Sıkıntılarımızı hep birlikte paylaşmak için bayrağı devraldım` dedi.

Haber: Nezih VAROL
Şehzadeler Ziraat Odası Başkanlığı görevinden istifa eden Mustafa Kaçire’den boşalan makama Hüseyin Altındağ getirildi. Altındağ, bugün basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği tanışma toplantısında, ekibiyle yapacağı yeni atılımlarla çiftçilerin hizmetinde olacağını söyeldi. Beraberinde Meclis Başkanı Çağdaş Bulut, Meclis Başkan Vekili Ahmet Özcanlar, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Boran Özseyhan, Muhasip Üye Yalçın Başbay, Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Tay, Mustafa Kaçire, Ziya Özel, İzzet Penbegül ve Oda Meclis Üyeleri ile basın mensuplarını ağırlayan Altındağ, şu açıklamada bulundu:
“Daha önce odamızın yönetim kurulu başkanı olan Mustafa Kaçire, basına vermiş olduğu beyan doğrultusunda geçtiğimiz ay bu görevinden ayrıldı. Kaçire’ye odamız adına yapmış olduğu hizmetlerden dolayı tüm arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Yönetim kurulumuzda yapılan seçim sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmem sebebi ile herkese teşekkürü borç bilirim. Eski Oda Başkanımız, kendisini rahmetle andığımız Nuri Sorman ve yönetimi ile 4 yıl Meclis Üyeliği, Mustafa Kaçire yönetimi ile 3 yıl Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevleri yaptım. Baba mesleğim olan çiftçilikle uğraşıyor ve çiftçilerimizin sorunları ile iç içe olmanın gururunu taşıyorum. Odamız, hiç kimsenin siyasi partisi kurumu olmayacağı için bütün siyasi parti ve sivil toplum örgütleri ile çiftçimize ve şehrimize zenginlik getirebilmek için samimiyetle çalışma arzusundadır. Bunun için kısa bir zaman içerisinde Manisa Tarım ve Hayvancılık Şurası’nı toplamak istiyoruz. Buna istinaden meclisimizde üzüm, zeytin, pamuk, domates, mısır, hububat, hayvancılık ve de tarım sanayisi üzerine komisyonlar oluşturarak çalışmalarımıza başlayacağımızı bildirmek isterim. Ayrıca, başta Valiliğimiz, Büyükşehir, Şehzadeler ve Yunusemre belediyelerimiz öncülüğünde ova yollarımızda alt yapı çalışmalarına kadar her konuda çalışma ve atılım içerisinde olacağımızı belirtirim”.

SORUNLARI ELBİRLİĞİYLE ÇÖZECEK
Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, sözlerini, “Ekmeğini topraktan çıkaran, alın teriyle, bilek gücüyle emek veren, evine helal kazanç sağlayan, üretimiyle ülkesine ve Manisamıza kazandıran değerli çiftçilerimize, bu bayrağı devralırken sıkıntılarımızı hep birlikte paylaşacağımızı, sorunlarımıza elbirliğiyle çare bulacağımızı bildirir, odamıza, çiftçilerimize, hepimize hayırlı olmasını dilerim” diyerek sonlandırdı.

 


Bu haber 444 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ