• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

TONGUÇ`TAN EĞİTİM ATAĞI

TONGUÇ`TAN EĞİTİM ATAĞI
Bir dizi etkinlik için Manisa`ya gelen Milli Eğitim Bakanı Yılmaz`a dosya sunan AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Tonguç, Fen Lisesi ve Proje Okulu yapılmasını istedi.

Haber: Nezih VAROL
Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, CBÜ Meslek Yüksekokulu’nun açılışını yapmak, Kula Halit Tokul Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Camii’nin temelini atmak ve MOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyarette bulunmak amacıyla geldiği Manisa’da AK Parti İl Başkanlığı’na da uğradı. Burada partililerle görüşen Bakan İsmet Yılmaz’a, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç tarafından eğitim amaçlı projeleri içeren bir dosya sunuldu. Başkan Tonguç, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’a teslim ettiği dosyada üzerinde önemle durduğu iki önemli projenin bulunduğunu söyledi. Tonguç, bu projelerden birinin Manisa Lisesi’nin Fen Lisesi olması, diğerinin de Sosyal Bilimler Lisesi’nin Proje Okulu olması temeline dayandığını belirtti. Projelere olumlu yaklaşan Bakan Yılmaz, Ankara’ya döndüğünde her iki öneriyi de değerlendireceğini söyledi.

BEŞERİ SERMAYEYE ÖNEM VERİYOR
Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamasında her alanda başarı göstermenin en büyük etkeninin beşeri sermaye olduğunu söyledi. Bakan Yılmaz, “Aklınıza gelen her alanda eğer iyi bir şeyler yapıldıysa bunun nedeni beşeri sermayenin iyi olmasıdır. Daha iyi yöneticiler, idareciler, mühendisler istiyorsak, bunun başı eğitimdir. Türkiye ileri gittiyse petrol, altın madeni bulduğu için değildir, beşeri sermayedir. Beşeri sermayenin temeli de eğitimdir” dedi.

 


Bu haber 750 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ