• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

TÜRK SATRANCI İVME YAKALADI

TÜRK SATRANCI İVME YAKALADI
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Manisa Son Hamle Spor Kulübü Derneği`ni ziyaret etti.
Haber: Nezih VAROL
Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile merkez ve ilçelerde bulunan satranç kulüplerini ziyaret etmek için Manisa’ya geldi. Salihli ve Turgutlu’dan sonra Manisa’da bulunan kulüpleri de ziyaret eden Tulay, Türk Satrancı’nın durumu, geleceği ve yapılacak projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. TSF Başkanı Gülkız Tulay, iki ay önce resmi açılışı yapılan Manisa Son Hamle Spor Kulübü Derneği’ni ziyareti sırasında samimi, mütevazı ve centilmen yapısıyla kısa sürede kulüp üyeleriyle kaynaştı. Tulay, burada Kulüp Başkanı Kuzey Şimşek, As Başkan Zekayi Şahin ve diğer üyelerle kulübün açılış sürecini, gelişimini ve ihtiyaçlarını yakından takip etme imkanı buldu.

ŞİMŞEK, TEŞEKKÜR ETTİ
Kulüp Başkanı Kuzey Şimşek, TSF Başkanı Gülkız Tulay’ı Türk Satrancı’na sundukları destekler, Milli Takım düzeyinde Dünya çapında ulaşılan başarılı sonuçlar nedeniyle tebrik etti. Şimşek, daha sonra kulüp hakkında bilgiler verip, yakın, orta ve uzun vadeli hedefler hakkında açıklamada bulundu. Ayrıca TSF bünyesinde ‘Görme Engelliler İçin Satranç’ adı altında bir komisyon kurulmasını öneren Şimşek, her konuda destekte bulunabileceklerini ifade etti.

TSF Başkanı ve üyelerini bizzat gezdiren, Manisa Satrancı’nın duayenlerinden CBÜ Öğretim Üyesi Hasan Zeki Diril de, Manisa’da aatrancının gelişimi, Türk Satrancı’na katkısı ve üniversitenin satranç projeleri hakkında bilgiler vererek buluşmaya renk kattı.
Bu haber 412 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ