• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

`KARAR YOK HÜKMÜNDEDİR`

`KARAR YOK HÜKMÜNDEDİR`
YUNUSEV Derneği Başkanı Denktaş, Trump`un Kudüs`ü İsrail`in başkenti olarak tanıdıklarına ilişkin açıklamasına tepki göstererek, `Karar bizim için yok hükmündedir` dedi.
Haber Merkezi
YUNUSEV Derneği Başkanı Necip Denktaş, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarına ilişkin açıklamasına tepki göstererek,  “Alınan bu karar bizim için yok hükmündedir” dedi. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki Amerikan Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıyacağı yönündeki kararı üzerine, dernek binasında yönetimiyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Necip Denktaş, bu kararın bölgede kaosu tetikleyeceğini söyledi. Denktaş, “Kudüs, 3 semavi dinin merkezi, Müslümanların ilk kıblesi, onuru, şerefidir. Kudüs, Kuran'da çevresinin mübarek kılındığı açıklanan ve Peygamber efendimizin Miraç'a yükseldiği mukaddes bir mekândır. Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan Kudüs’le ilgili açıklamalar kabul edilemez. Aldıkları bu kararı lanetliyoruz. Dünyadaki tüm Müslümanların düşündüğü gibi bu karar yok hükmündedir. Amerika bu konuda büyük bir yanlış içindedir. Umarız bu karardan kısa sürede dönerek yanlışı düzeltirler. Aksi halde sonuçlarına katlanmak zorunda kalırlar. Büyük Komutan Selahattin Eyyubi’nin ruhunu bu millet hala içinde barındırmaktadır” dedi.

“BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”
“Kudüs’ü gezen, gören, oranın ruhaniyetine tanık olan birisi olarak söylüyorum, üç dinin mensuplarının birlikte yaşadığı Kudüs’ün huzurunu bozan İsrail’in ve destekçisi ABD’nin yaptıkları artık tahammül sınırlarını aşmıştır” diyen Dernek Başkanı Denktaş sözlerini şöyle tamamladı: “Temennimiz şudur ki; daha fazla sabrımızı taşırmadan yaptıkları zulme bir son versinler ve mukaddes şehir Kudüs eski huzurlu günlerine kavuşsun. Dünya’nın artık Filistin halkının yaşadığı zulme bir dur demesi gerekmektedir. Gelinen nokta bıçağın kemiğe dayandığı noktadır. Derneğimizin Onursal Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin önderliğinde gerekirse işadamları ve gönüldaşlarımızla beraber o mübarek şehri ziyaret edip Filistin halkının yanında olacağız. Mescid-i Aksa’ya olan sevdamızı yerinde ifa ederiz.”
Bu haber 398 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ