• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

BİÇER İKİ BAŞKANI SAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİ

BİÇER İKİ BAŞKANI SAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİ
CHP Milletvekili Biçer, AK Partili belediye başkanları Çerçi ve Yaralı`yı, Daire Müdürü Diktaş`ı silahlı kişilerle kaçırarak hürriyetinden alıkoydukları iddiasıyla savcılığa şikate etti.
Haber: Nezih VAROL
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, dün basına yansıyan ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ile Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’nın Saruhanlı Belediyesi’nde görevli Daire Müdürü Suat Diktaş’ı silahlı kişilerle kaçırarak hürriyetinden alıkoydukları iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve Manisa Adalet Sarayı önünde konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. CHP’li Milletvekili Biçer açıklamasında şunları söyledi: “İddialara göre Yunusemre ile Saruhanlı Belediye Başkanlarının yine daha önceden Saruhanlı Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcı ve Müdür olarak çalışmış bir kişiyi yanlarındaki silahlı adamlarla birlikte arabaya zorla koyarak OSB’deki bir binaya kaçırdıkları, orada yaklaşık 2 saat süren bir şekilde sorguya çektikleri, telefonunu gasp ettikleri, hürriyetinden alı koydukları şeklinde neredeyse tümü TCK’ya göre suç teşkil eden çeşitli eylemlerde bulundukları yönünde basına yansıyan haberler oldu. Yaşanan bu olaylardan sonra görevimizi yapmak üzere suç duyurusunda bulunduk. Mehmet Çerçi ve Hüseyin Yaralı, kasten yaralama, tehdit, şantaj, cebir, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, hakaret, nitelikli yağma, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kamuya ait araç ve gereçleri suçta kullanma, kamu güveni ve barışına ile işleyişine karşı suç işlediklerinden haklarında gerekli kovuşturmanın yapılmasını talep ettik”.

“SOYLU’NUN CEVAPLAMASINI İSTEDİM”
Yaptığı basın açıklamasında, “Bu konuyu birkaç soru ile soru önergesine çevirip TBMM’ye de sundum” diyen Biçer, sözlerini şöyle sürdürdü: “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi yönelttim. Soylu’nun bu soru önergesine yanıt vermesini bekliyoruz. Çünkü biliyorsunuz ki kendisi daha önce basına yansıdığı şekilde, hem de oturduğu makam itibariyle bu konuda yetkili tek kişi. Nasıl CHP’li bir belediyenin cam balkonla ilgili bir müfettişin yazdığı iki satır rapora binayen görevden alabiliyor ve elinde böyle bir güç var, bu gücü ve yetkiyi mevcut AK Partili belediye başkanlarıyla ilgili de kullanmasını bekliyoruz. Süleyman Soylu’ya bir mesaj iletmek istiyorum, kendisi sürekli genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında haddini aşan ileri geri konuşmalar yapmaktadır. Şimdi genel başkanımıza ‘Sen bittin’ diyen Süleyman Soylu bu basına yansımış ciddi iddialarla ilgili belediye başkanlarıyla ilgili de ‘Siz şimdi bittiniz. Ben gereğini yapacağım. Görevimi yapacağım’ diyebilecek midir?."
Bu haber 465 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ