• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Güvençer mesajında şu ifadelere yer verdi;
"Demokratik hayatın olmazsa olmazı, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkının teminatı olan gazetecilik mesleği, dünyada ve ülkemizde en saygın ve en zor meslekler arasında yer almaktadır.
Basın meslek ilkeleri doğrultusunda, insan haklarına ve kişilerin özel hayatına gösterdikleri saygıyla, doğru ve tarafsız habercilik anlayışı içerisinde toplumun gözü, kulağı ve sesi olarak kamu görevi yürüten gazetecilerin, karşılarına çıkan her türlü güçlüğü göğüsleyerek 7 gün 24 saat, kar kış, yağmur çamur gözetmeden üstün bir çabayla görevlerini yerine getirdiklerinin yakın tanıklarıyız.

Fedakar gazeteciler, halkın bilinçlenmesi, düşünce ve ifade özgürlüğünün gelişmesi, temel hak ve özgürlüklerin kullanılması, kamuoyu oluşturulması, kamunun denetlenmesi görevlerini yerine getirirken, bulundukları ilin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif gelişimine de önemli katkılar sunmakta, biz kamu idarecileri için de zaman zaman yol gösterici olmaktadırlar.
Gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesini sağlayan ve bunu yasal güvence altına alan 212 sayılı Yasanın Resmi Gazete’de yayınlandığı 10 0cak 1961 tarihinin ardından kutlanmaya başlanan bu özel günün medya mensuplarımız için daha anlamlı ve müjdeli günler getirmesini temenni ediyorum. Manisalı gazetecilerimiz başta olmak üzere tüm basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik diliyor, şehit gazetecileri de rahmet ve saygıyla anıyorum."
Bu haber 261 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ