• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MEVCUT BAŞKANLAR DEĞİŞMİYOR

MEVCUT BAŞKANLAR DEĞİŞMİYOR
Esnaf odalarında başkanlık seçimleri devam ederken pazarcılarda Halim Şener, marangozlarda Zeki Apak yeniden başkan oldu.
Haber: Nezih VAROL
Manisa’da esnaf odaları seçimleri devam ederken Manisa Pazarcılar Odası’nın 16’ncı genel kurulunda yine yumruklar konuştu. Yaka kartı olmayanların salon dışına çıkmasının istenmesi üzerine başlayan arbede, her iki başkan adayının tarafları sakinleştirmeye çalışmasına ve el ele vererek birlik mesajı vermesine rağmen devam etti. Kavganın büyümesi üzerine emniyet güçleri devreye girdi. Divan Başkanı olan MESOB Başkanı Hasan Geriter Genel toplantıya ara vermek zorunda kaldı. Aranın ardından seçime geçildi. 4 dönemdir başkanlık görevini yürüten Halim Şener 354 oy olarak yeniden başkanlığa seçilirken, Mehmet Dizemen 243 oyda kaldı.
Manisa Marangozlar Esnaf Odası da olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Sosyal Tesisleri’nde yapılan genel kurulda mevcut başkan Zeki Apak ile Sedat Ergin yarıştı. Kongreye Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya ve oda başkanları katıldı. Divan Başkanlığı’na Manisa Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül seçildi. İki aday da kongrenin marangoz esnafına hayırlar getirmesini diledi. Kongrede bir konuşma yapan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, küçük sanayi sitesinin yetmediğini belirterek Orta Ölçekli Sanayi Sitesi kurma çalışmalarının devam ettiğini söyledi, bunun için birlikte hareket edilmesini istedi. Konuşmaların ardından başlayan seçimin galibi Zeki Apak, yeniden başkan oldu.
Bu haber 300 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ