• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

`MHP İÇİN DEVLETİN BEKASI ÖNEMLİ`

`MHP İÇİN DEVLETİN BEKASI ÖNEMLİ`
Radyo HİRAŞ`ın ilgiyle dinlenen `Manisa`da Yaşam` programına konuk olan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, `MHP, Devlete zarar verecek krizleri yok etmek için çalışır` dedi.

Haber: Nezih VAROL
HİRAŞ Medya Grup Başkanı Rıfat Emin Uygur` un Radyo HİRAŞ için hazırlayıp sunduğu, Manisa Birlik Başkanı Mustafa Pala` nın yorumlarıyla renk kattığı ‘Manisa’da Yaşam’ programının bu haftaki konuğu MHP Grup Başkanvekili ve Milletvekili Erkan Akçay oldu. Akçay, ‘Siyaset neden yapılır?’ ve ‘Nasıl yapılmalıdır?’ sorularından yola çıkarak Devletin bekası için, pazarlıksız siyaset anlayışı içerisinde bulunduklarını söyledi. Akçay, “CHP gibi muhalefeti yapmış olmak için yapmıyoruz. İktidarın yanlışlarını eleştiriyoruz. Geçmişte FETÖ’ye karşı uyardık, açılıma da karşı çıktık, doğru yolu gösterdik. Şimdi doğru yapıyorlarsa neyine muhalefet edeceğiz” dedi.

‘MANİSA’DA BAHAR’
Programın başında her hafta olduğu gibi Mustafa Pala` nın Manisa Posta Gazetesi için yazdığı köşe yazısı okundu. Bu haftaki yazısının başlığı ‘Manisa’da Bahar’ olan Pala, şu görüşlere yer verdi: “Bahar ne zaman gelecek diye düşünürken, `Baharı bekleyen kumrular gibi` şarkısının sözleri geldi aklıma. Gerçekten ‘Baharı bekleyen kumrular gibiyim’ büyük bir özlemle bekliyorum baharı. Bademler çiçek açsa, her taraf yeşillense. Kuşların cıvıltısı kaplasa duyulsa diyorum, ne güzel olur değil mi? Manisa’da bahar erken geliyor. Isınan dallara sular yürüyor, tomurcuk oluyor çiçeğe dönüşüyor. Hadi gel artık bahar… Manisa sadece babasının dedesinin mezarı Manisa’da olanların kenti değil. Manisa sadece nüfus kağıdında İli Manisa yazanların kenti değil.  Manisa Manisa’da yaşayan ve bundan böyle Manisa’da yaşamayı düşünen herkesin kentidir. Tek eksiğimiz aidiyet duygusunu güçlendirememek. Manisa göç alan bir kent, Anadolu’nun her yanından gelmiş insanlar yaşıyor Manisa’da renkli bir mozaik... Kültür çeşitliliği ve zenginliği bir potada,  adına Anadolu sentezi diyebileceğimiz bir senteze dönüştürülebilir. Kentlilik dayanışması bu sentezle gelişip güçlenecektir... Güzel bir kentte yaşıyoruz. Ancak sahip olduğumuz güzelliklerin kıymetini bilmiyoruz. Yaşadığımız kenti daha da güzelleştirecek, yaşanası yapacak yatırımlarda geç kalıyoruz. Kentimizin en az gelecek 25 yılını düzenleyecek, sağlıklı büyümesini sağlayacak planlar yapmalıyız. Karaçay Vadesi Projesini 2018 yılı içinde tamamlayarak kentimize yeni bir güzellik katmalıyız. Kentimizin girişlerini Cumhuriyet Kapısı adını verdiğimiz Kuvayi Milliye Anıtının olduğu alan gibi değişik anıtlarla donatmalıyız... Baharı beklerken, baharda uyanan doğa gibi bizde uyanmalıyız…”

“HALK İTTİFAKTAN MEMNUN”
Program yapımcısı Rıfat Emin Uygur, MHP’de yaşanan gelişmeleri ve Türk siyasetine etkilerini değerlendirerek, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin AK Parti ile ittifak kararını halkın benimsediğini ve memnuniyetle karşıladığını söyledi. Uygur, ittifakla ilgili şu bilgileri paylaştı: “Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası söz konusu olduğunda siyasi partilerin ayrı bakış açılarıyla hareket etmesini doğru bulmuyorum. MHP’nin AK Parti ile bu anlamda ittifakı memnuniyet verici. Halkımız da bu ittifaktan oldukça memnun ve yapılanı doğru buluyor. Bu arada bazı siyasi partilerin usluplarında farklılaşma oldu, ‘Halk bize muhalefet etme görevi verdi’ diyerek olur olmaz herşeye muhalefet ediyorlar. Oysa siyaset birilerini kötülemek ve karalamakla olmuyor”.

“ÜLKENİN MENFAATLERİ HERŞEYDEN ÖNEMLİ”
Radyo HİRAŞ’da Manisalılara seslenen MHP Grup Başkanvekili ve Milletvekili Erkan Akçay, “Siyaset neden yapılır ve nasıl yapılmalıdır sorularının cevabında ortak bir bakış açısı yakalamalıyız” diyerek başladığı açıklamasına, şöyle devam etti: “Çok partili yaşam içerisinde her partinin birbirine benzeyen, veya ayrışan görüşleri vardır. Ancak siyaset topluma hizmet etmek için yapılır. Siyaseti düşmanlık adına kördövüşe getiremeyiz. O zaman topluma zarar veririz. Devleti iktidar yönetir, ancak o Devletin bir parçası da muhalefettir. Devletimize yuvalanmış, ABD’deki güçler tarafından desteklenen FETÖ belası varken, biz muhalefet mi yapalım? 15 Temmuz’dan sonra Yenikapı ruhu ile Devletin bekasına sahip çıktık. Eğriye eğri, doğruya doğru dedik. Geçmişte FETÖ konusunda ilk biz uyardık, açılımla PKK ile anlaşma yapılmasına biz karşı çıktık, şimdi dediklerimizi yapıyorlar, bu hatalarından döndüler, Milli kararlar alıyorlar, biz de destek veriyoruz. Türkiye artık tam bağımsız Devlet gibi, tam da Atatürk’ün yaptığı gibi davranıyor. NATO bugüne kadar hiç bir sıkıntımızda yanımızda yer almamış. Bir de sağımızda, solumuzda yanlış hareketler yapmış. Şimdi NATO’yu sorguluyoruz. Türkiye NATO’dan önce vardı, sonra da var olacaktır”.

“KRİZ DÖNEMLERİNDE ÇÖZÜM BULDUK”
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, partisinin ülkenin bekası için kriz dönemlerinde çözüm bulduğunu da ifade ederek, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin hiç bir pazarlığa girmeden, çizgimiz doğrultusunda hareket etmesi halkımızın takdirini kazanmıştır. MHP Türkiye’de kriz dönemlerinin kurtarıcısı olmuştur. CHP kriz çıkarıp işleri çıkmaza sokunca MHP her zaman çözüm yaratmıştır. Çünkü bizi ülkenin menfaatleri ilgilendirir. İktidarın veya anamuhalefetin istekleri bizim için ikinci öneme sahiptir. MHP’nin birinci sırada önemsediği Türkiye’nin, Devletimizin menfaatidir”.
Rıfat Emin Uygur’un gündemi meşgul eden erken seçim konusu ile ilgili sorusuna da yanıt veren Erkan Akçay, “Erken seçim olacağını zannetmiyorum. Bazı varsayımlarda bulunanlar var, değişik görüşler var, ama bu konuda kararı liderler verir, onların bileceği bir iştir. Bence erken seçim olmayacak” dedi.
Dolu dolu sohbetlerle bir haftanın ve Türkiye gündeminin değerlendirildiği ‘Manisa’da Yaşam’ programı Rıfat Emin Uygur’ un birlik ve beraberlik mesajlarıyla son buldu. Uygur, “Mikrofonlarımız vatanını, milletini seven herkese açıktır, bir haftayı daha geride bırakırken kimsenin burnunun bile kanamadığı yeni bir hafta diliyorum. Allah vatanımızı koruyan asker ve polislerimizin yanında, yar ve yardımcısı olsun” dedi.

 

 


Bu haber 382 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ