Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 31 in /home/manisain/public_html/moduller.php on line 409
SOSYAL BELEDİYE ENGELLERİ KALDIRIR - Manisa Haber , Manisa Haberleri - Manisa İnternet Haber
  • YUNUS EMRE GÜNLERİ
  • YUNUS EMRE GÜNLERİ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

SOSYAL BELEDİYE ENGELLERİ KALDIRIR

SOSYAL BELEDİYE ENGELLERİ KALDIRIR
112 çalışanının sırtında taşımasıyla gündeme gelen 72 yaşındaki engelliye BŞB akülü tekerlekli sandalye verirken, MASKİ`de evinin önüne parke taş döşedi.
Haber Merkezi
112 Acil sağlık çalışanının iki bacağı kesilmiş engelli hastayı sırtında ambulansa kadar taşımasıyla gündeme gelen 72 yaşındaki Muzaffer Tumlu’ya Manisa Büyükşehir Belediyesi (BŞB) tarafından sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında akülü tekerlekli sandalye verildi. Selimşahlar Mahallesi’nde yaşayan Tumlu’nun aracıyla rahat hareket edebilmesi için de evinin önüne MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından parke taş döşeniyor.

TUMLU ARTIK GEZEBİLECEK
Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam ederken engelli vatandaşlara yönelik de hizmetler veren BŞB Sosyal Hizmetler Dairesi, Selimşahlar Mahallesi’nde ikamet eden engelli Muzaffer Tumlu’yu sevindirdi. Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu’nun evinde ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalye verdiği ve geçirdiği rahatsızlığı dinleyerek dert ortağı olduğu Tumlu, hastalığı nedeniyle iki bacağının kesilmesi sonrasında dışarı çıkamadığını, yeni aracı sayesinde rahat bir şekilde dışarı çıkarak gezebileceğini söyledi.

PARKE TAŞ DÖŞENİYOR
Evlerinin önünde devam eden alt yapı çalışması dolayısıyla dışarı çıkmakta zorlanan Tumlu için MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri de harekete geçti. MASKİ Muzaffer Tumlu’nun evinin önüne kilit parke kaplama çalışması başlattı. Çalışmaların hızla tamamlanacağını ifade eden Ustamehmetoğlu, Tumlu’nun akülü tekerlekli sandalyesi ile rahatça dışarıda dolaşabileceğini söyledi.
Bu haber 234 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ