• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

`MANİSA`DA İTTİFAKIN ATMOSFERİNE UYULACAK`

`MANİSA`DA İTTİFAKIN ATMOSFERİNE UYULACAK`
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Manisa`da anlaşamayan MHP ve AK Partililer için, `Yerel konularda ayrışma olabilir, ama ittifak kararının atmosferi içinde hareket edilmelidir` dedi.

Haber: Nezih VAROL
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP’li ve AK Partili başkanlar ile meclis üyeleri arasında uzun süredir yaşanan gerginliğe ve tartışmalara son verecek açıklamada bulundu. Erkan Akçay, Radyo HİRAŞ’da katıldığı programda yerel yönetimleri işaret ederek lokal konularda farklı düşünceler olabileceğini ve her il ve ilçede ayrışmalar yaşanabileceğini ifade ederek, “Ancak, alınan ittifak kararımızın atmosferi içinde hareket edilmelidir. Arkadaşlarımıza telkinimiz bu yöndedir” dedi.

BU KERVAN YÜRÜYECEK”
MHP’nin aldığı ittifak kararına sonuna kadar uyulacağını ifade eden MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Bu kervan yürüyecek, bunu kimse bozamaz” diyerek tartışmalara son noktayı da koydu. Akçay, açıklamasını şu sözleriyle noktaladı: “İktidarın veya muhalefetin ne istediği bizim için ikinci öneme sahiptir. Birinci öneme sahip olan Türkiye’nin menfaatleridir, Devletin bekasıdır. Ülkemiz bir tane, başka gidecek yerimiz yok. Bir ve beraber olmayı bilmeliyiz. Türk milletinin en önemli özelliği de budur. Milletimiz her türlü zorluk karşısında birlik ve beraberlik içinde hareket eder”.

Bu haber 411 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ