• BÜYÜKŞEHİR

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

KAVRUKLAR’IN 5 PARTİDEN 5 DANIŞMANI OLACAK

KAVRUKLAR’IN 5 PARTİDEN 5 DANIŞMANI OLACAK
Bağımsız Aday Mustafa Kavruklar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde TBMM’de grubu bulunan 5 siyasi partiden birer danışmanı olacağını söyledi.

Haber: Nezih VAROL

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ‘Bağımsız Aday’ olduğunu açıklayan Mustafa Kavruklar, birbirinden ilginç projeleriyle dikkat çekiyor. Bağımsız Başkan adayı Mustafa Kavruklar, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımında da Manisalıların kendisini tercih etmesi halinde tarafsız ve eşit hizmet verebilmek adına TBMM’de grubu bulunan AK Parti, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti’den birer Başkan Danışmanı ile görev yapacağını duyurdu. Mustafa Kavruklar, paylaşımında duygu ve düşüncelerini şöyle anlattı: “Bağımsız olarak tüm Manisalılara hizmet verebilmek için Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığımı koydum. Fakat Manisa o eski Manisa değil. Saygı, sevgi, paylaşım biraz değişmiş, Türkü, Kürdü, Lazı, Suriyelisi, Ermenisi, Yahudisi bir türlü birbirine ısınamamış, birlikte yaşamaya alışamamış gibi. Sadece 6 millet ismi saydım. Hepimiz T.C. kimliği ile bu ülkenin vatandaşı olarak eşit ve aynı haklara, seçme seçilme özgürlüğüne sahibiz. Ben 72 milletten gelip aynı ülke kimliğini taşıyan, onlarca değişik dine inanan bir toplumdan geliyorum. Herkesin birbirine saygı ve sevgiyle davrandığı bir toplumdan. A yada B partisi mensubu diyerek Manisalıları gruplara ayırmam mümkün değil. HDP’yi bir yazımda belirtmedim diye hakarete uğruyorum, HDP’yi listeme aldım diye AKP’lilerden hakaret alıyorum. Ben bağımsızım. Evet, partisinden memnun olmayan, partisinin göstereceği adayı beğenmeyen ya da partisinin Manisa’da kazanamayacağını hesaplayan herkesi bana oy vermeye davet ediyorum. Bu nedenle resmi olarak kabul edilmiş 80 üzerindeki parti ve Meclis’te yer alan 5 büyüğe gönül verip bazı nedenlerle onlara küsmüş olanların oylarına talibim. Manisa’nın demokratik bir şekilde yönetilmesini, Manisa’yı Türkiye’de hizmet yarışında en üstlerde görmek isteyenleri bana oy vermeye davet ediyorum”.

ORTAK ÇÖZÜM ARAYACAK

“Oy alabilmek için o partiden ya da bu partidenim demiyorum, bunu öyle yorumlayanlar sadece içlerindeki yanlışı kusuyorlar. Evet, ben tüm partilerdenim, çünkü o partiler Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunları nezdinde kabul edilmiş, resmi olarak onaylanmış kuruluşlardır. ‘Hepsi benim partim’ dememle ilgili kimse beni yargılayamaz. Şayet seçilirsem Belediye Encümeni’nin haricinde beni halkımla birebir sıcak ilişkide bulunduracak 5 danışmanım olacak. Bu danışmanlarım AKP, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti Manisa İl Başkanları’nın tespit edeceği gönüllü 50 yaş üstü 5 kişiden oluşacak. Bu İhtiyar Heyeti parti gruplarının belediyeden talep edeceği işleri, yardımları, yapılan yanlışlıkları birebir dinleyecek ve benimle birlikte çalışarak çözüm yolu arayacaktır. Yola çıktığım ilk günde söylediğim gbi sloganım hala aynıdır ve hiç bir parti ayrımı yapmadan herkese eşit hizmet vereceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum. Bu arada hangi parti mensubu olursa olsun belediye kanunlarına uymayan herkesin karşısında olduğumun bilinmesini de isterim”.

 

Bu haber 331 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ