• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle başta Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere protokol üyeleri birer kutlama mesajı yayınladı.

Haber Merkezi

 

MANİSA VALİSİ AHMET DENİZ: Muasır medeniyetleri aşma hedefinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal ve toplumsal açıdan gelişiminin anne ve babalarından sonra en büyük destekçileri öğretmenlerdir. Gelişmiş ve kalkınmış ülkelerin temel özelliğine baktığımızda, eğitimde başarılı olduklarını görmekteyiz. Eğitimde başarının anahtarı ise öğretmenlerdir. Dünyanın en saygın mesleklerinden birine sahip öğretmenlerimiz, aydınlık geleceği inşa edecek nitelikli insan kaynaklarının oluşmasında, gelişmesinde ve yetişmesinde en büyük paya sahiptirler. Büyük bir sevgi ve özveriyle çocuklarımıza, gençlerimize düşünmeyi, araştırmayı, bilgi üretmeyi, Ülkesini, Bayrağını, Milletini sevmeyi, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmayı öğreten, mesleğine aşık öğretmenlerimizin harcadıkları çaba her türlü takdirin de üzerindedir. Tüm öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarken, Manisa’da ve ülkemizin dört bir yanında bu kutsal görevlerini mesleğine büyük bir bağlılıkla yerine getiren değerli öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, emekli öğretmenlerimize de sağlıklı ve huzurlu bir emeklilik yaşamı diliyorum.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN: Anne ve babalarımızdan sonra bizler için en önemli ve en kutsal insanlar arasında öğretmenlerimiz, şüphesiz en baş sıraya yazılması gereken değerlerimizdir. Ülkelerin kalkınması, gelişmesi ve aydınlık bir geleceğe ulaşması açısından eğitim ne derece önemliyse, bu eğitimi verecek olan öğretmenler katbekat daha önemlidir. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attıktan sonra başlattığı eğitim hamlesi, bu alandaki reform ve inkılaplar, çağdaş Türkiye’nin ayak sesleri olmuştur. Yeni Türk alfabesiyle birlikte Türkiye, muasır medeniyetler hedefine emin adımlarla ilerlerken, bu noktada görev yapan öğretmenlerimiz bizlerin bu yoldaki ışığı ve rehberi olmuştur. O dönemin Bakanlar Kurulu, eğitim alanındaki çok büyük hizmetleri nedeniyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanı vermiştir. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de, eğitim ve öğretimin önemini biliyor ve MABEM, Çocuk Kültür Sanat Merkezleri ve MASMEK kurslarıyla her yaştan vatandaşımıza eğitim hizmeti vermeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın yetişmesinde her türlü fedakarlığı gösteren öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Bu vesileyle çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileriyle birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum. Emeklilik günlerinin içinde bulunan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevleri başındayken terör saldırıları sonucunda şehitlik mertebesine yükselmiş aziz öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET ÇERÇİ: 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu’nu ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerle sohbet eden Belediye Başkanı Çerçi, bu günün önemine değinirken; kutsal bir görev ifaeden eğitim neferlerinin öğretmenler gününü kutladı. Yunusemre Belediyesi olarak, imkanları ölçüsünde okulların ihtiyaçlarının karşılanmasında destek verdiklerini söyleyen Başkan Çerçi, gelecek nesillerin milletine faydalı, donanımlı,  bilinçli olarak yetişmesinde en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü söyledi. Günün anısına öğretmenlere ajanda hediye eden Belediye Başkanı Çerçi, öğretmenliğin önemine dikkat çekerek, “Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz evlatlarımızın yetişmesinde gelişmesinde ve eğitiminde etkin rol oynayan öğretmenlerimiz toplumumuzun üretkenliğinde köprü görevini yerine getirmektedir. Bir çocuk anne-babasından sonra öğretmenini örnek alır. Öğretmen, çocuğun hayata hazırlanmasının en büyük anahtarıdır. Oldukça kutsal bir meslek icra eden öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Yunusemre Belediyesi olarak öğretmenlerimizin, okullarımızın taleplerini imkanlarımız doğrultusunda karşılamaya gayret ediyoruz. Gelecek nesillerimizi zeki, ahlaklı, vatansever olarak yetişmesi için çalışan eğitimcilerimizin bu güzel gününü en içten dileklerimle bir kez daha kutluyorum” diye konuştu. Okul Müdürü Sema Çifçi ise duyarlılığından dolayı teşekkür etti, okul hakkında bilgi verdi. Okulda başkan amcalarını karşılarında gören öğrencilerin sevinçleri ise görülmeye değerdi. Çocuklarla yakından ilgilenen Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, onlarla fotoğraf çektirmeyi unutmadı.

ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELİK: Öğretmene yılda bir kez değil, her gün sevgi ve saygı esastır. Bizim inancımız, değerlerimiz, medeniyetimiz ve evrensel gerçekler bunu emrediyor. Bireyin ve toplumun geleceğini imar etmeye çalışan, insan yetiştirme sanatının sanatkârı öğretmenlere karşı saygıda kusur etmek geleceğimizi dinamitlemektir. Bir zamanlar aileler, çocuklarını öğretmene emanet ederdi. Öğretmen büyük bir saygı ve hürmetle karşılanırdı. Şimdilerde öğretmene şiddet uygulanır duruma gelindi. Geldiğimiz bu nokta son derece kaygı vericidir. Türkiye büyümekte, güçlenmekte ve zenginleşmektedir. Muasır medeniyetin üstüne çıkma hamlemize hızla yaklaşıyoruz. Ama bu hedefimizi bizi biz yapan değerlerden taviz vermeden gerçekleştirmek zorundayız ve bu nedenle öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. İyi nesiller sadece bilgi ve beceriyle donanmış nesiller değildir. Bu gün dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanı katledenler maalesef en iyi eğitimli kimselerdir. 15 Temmuz’da yüzlerce vatanseveri şehit eden, binlercesini yaralayan, vatanı işgale kalkışanlar da eğitimliydiler. Buna karşılık, “oğlumu verdim, eşimi verdim, kolumu verdim ama çok şükür vatanımı vermedim” diyenler de eğitimliydiler. Bilginin yanında gönül terbiyesi de olmalı, bilginin gücünü iyinin, doğrunun, adaletin, ahlakın, insanlığın emrine verme yetisi, çocuğun gönlüne okul sıralarında verilemiyorsa, dünyanın vay haline! Öğretmenler, milletin değerlerinden uzak, batı hayranı, tarihine ve medeniyetine düşman nesiller yetiştirilmesini isteyenlere ve kula kulluk eden, aklını ve iradesini başkasına kiralayan, eğriyi doğrudan ayırt edemeyen nesiller yetiştirmek isteyenlere alet olmamalı. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal’in söylediği gibi, “ fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür”, vatansever nesiller yetiştirmeyi esas almalıdır. İşte bu nedenlerle Şehzadeler Belediyesi olarak eğitim camiasının emrindeyiz. 65 okulumuza bir telefon kadar yakınız. Okullarımızın her ihtiyacına cevap vermeye çalışıyoruz. İki buçuk yılda iki okul yapacak kadar parayı öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin daha iyi imkânlara kavuşması için gözümüzü kırpmadan harcadık ve harcamaya devam edeceğiz.  Bu duygu ve düşüncelerle toplumun ve geleceğin mimarı tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.

AK PARTİ 24, 25, 26. DÖNEM MANİSA MİLLETVEKİLİ VE MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAY ADAYI DOÇ. DR. SELÇUK ÖZDAĞ: “İdealizmini ve heyecanını yitirmemiş öğretmenlerimizin sayesinde Türkiye, her alanda bir dünya devleti haline gelmiştir. Edirne'den Kars'a, Manisa’dan Diyarbakır’a kadar vatanımızın dört bir tarafında, her koşulda görevlerini özveriyle yapan öğretmenlerimizin her biri bizim için özeldir. Öğretmenlerimiz, bu vatanın geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin; vatan ve millet sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlığın ortak değerleri ile donanmasını sağlamak için çok önemli bir görev üstlenmişlerdir. İstiyoruz ki öğretmen açığı ve atanmayan öğretmen kalmasın. İster öğretmenlerimizin atamaları, ister özlük hakları konusunda önemli haklar kazandırdık ve bu çalışmaları AK Parti iktidarı olarak aynı kararlılıkla sürdürüyoruz. Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızı teslim ettiğimiz öğretmenlerimizin refah seviyelerini arttıracak olan özlük, sosyal ve ekonomik haklarını en iyi düzeye getirmektir. Türkiye’nin küresel ve bölgesel güç olma yolunda öğretmenlere çok önemli görev ve sorumlulukların düştüğünü kaydeden Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım’ın yıldönümünde değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit olan öğretmenlerimize de yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Bu haber 470 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
ÇOK OKUNAN HABERLER
RÖPORTAJLAR
SON DAKİKA
PUAN DURUMU