• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

AKÇALI MANİSA LİSELİLERİN KONUĞU OLDU

AKÇALI MANİSA LİSELİLERİN KONUĞU OLDU
Manisa Lisesi Müdürlüğü, Okul Aile Birliği ve Mezunlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 'Onlar da Buradaydı' etkinliğinin konuğu Radyo Hiraş’da program yapan eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı oldu.

Haber Merkezi

Manisa Lisesi Müdürlüğü, Okul Aile Birliği ve Mezunlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 'Onlar da Buradaydı' etkinliğinin konuğu olan Radyo HİRAŞ program yapımcısı eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı, öğrencilere mezun olduğu okula tekrar gelmekten duyduğu mutluluğu belirterek, ''1967 Manisa Lisesi mezunuyum. Üniversitede İnşaat Yüksek Mühendisliği okudum. O zamanlar hem ilk ve orta dereceli okullarda, hem de üniversiteye giriş ve mezuniyette bitirme sınavları vardı, müfredat sık değişmezdi, iyi hocalarımız vardı, onlardan Allah razı olsun” dedi.

ANILARINI ANLATTI

Akçalı, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Tecrübelerimde şunu öğrendim, düzenli çalışırsanız başarırsınız. Çünkü bilginin bir hazım süresi vardır, sınavlarınızı son güne, son aylara sıkıştırmayın. Eğitimde de, meslekte de işinizi iyi yapın. Teoriyi, işin temelini, aslını iyi kavrayın, bu disiplini sağlarsanız ufak tefek aksilikler de çıksa su akar yolunu bulur, ömür boyu istifade edersiniz. Ancak 'bilgi tek başına bir medeniyet değildir, insan çok boyutlu bir düşünce ve yaşam estetiğine sahip, duygusal varlıktır, sahip olduğu değerleri vardır. Hayata bakışta sanat da önemlidir, spor, edebiyat, müzik, resime de duyarsız kalmamak lazım. Bunlar insani vasıflarımızı öne çıkarır. Bu nedenle medeniyet sahası bir açıdan daha çok maddesel tanımlamalarla izah edilse de, kültürel altyapısındaki mana boyutu da çok önemlidir. Yardımseverlik, sosyal sorumluluk, hastaları ziyaret, dostluklar, samimiyet gibi davranışlar insani vasıflarımızı besler. Dolayısıyla bu gönül dünyamızı da zenginleştirmek lazım”.

Manisa Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı'nın konuşmasını ilgiyle dinledi.

 

Bu haber 220 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ