• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

’14 İL’ BELLİ OLDU

’14 İL’ BELLİ OLDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda 14 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir beklenen 14 ilin belediye başkan adaylarını da açıkladı. Aralarında Manisa’nın bulunmadığı 14 il için Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Oldukça kapsamlı bir gündemle toplanan G20 Zirvesi'nde pek çok konuyu ele alma fırsatı bulduk. Devlet ve hükümet başkanları ile ikili görüşmeler, heyetler arası görüşmeler yaptık. Zirve sonuçlarıyla ilgili görüşlerimizi uluslararası medya ile paylaştık. Ardından Paraguay ve Venezuela'ya geçtik. Tıpkı Afrika gibi Latin Amerika bölgesi Türkiye'nin gelecekteki siyasi, ticari ve kültürel ortakları arasına girecektir”.

 

“GÜRÜLTÜ VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşan yerel seçimlerde alınacak önlemlere ilişkin olarak da şunları söyledi: “Çok eskilerden beri yerleşmiş seçim kampanyası anlayışı vardır. Şehirlerimizin caddeleri, sokakları her yeri parti bayraklarıyla, afişlerle donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme yaptık. Kimse buna riayet etmiyor. Partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu kampanya tarzı güç gösterisi olarak devam ettik. Günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Bunu artık çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri şehirlerimiz kirleten, tepkiye yol açan bir hale geldi. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan kampanya yöntemini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı seçim kampanyası yürütme kararı aldık. Parti teşkilatı ve seçim koordinasyon merkezilerinin olduğu yere bayraklar asılabilir, bunun dışına görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek, belirtilen saatler dışında otobüs dolaştırılmayacak. Partilere ve adaylara çok ciddi, maddi ve manevi maliyet getiren, şehirlerimizi kağıda boğan israf kaleminden de kurtulmuş olacağız. Tasarrufu sadece devlette aramayalım, bu da tasarruf. Çevreci bir parti olarak bu hassasiyeti gösterme kararı aldık. AK Parti her alanda olduğu gibi siyasetin dijital boyutunda da öncü bir partidir. Bunu da ispatlayacak”.

ERDOĞAN ADAYLARI AÇIKLADI

AĞRI: Savcı Sayan, AKSARAY: Evren Dinçer, BİLECİK: Nihat Can, ERZİNCAN: Cemalettin Başsoy, EDİRNE: Koray Uymaz, IĞDIR: Adil Aşırım, ISPARTA: Şükrü Başdeğirmen, KARS: Ensar Erdoğdu, KIRŞEHİR: Yaşar Bahçeci, KÜTAHYA: Ahmet Sami Kutlu, SİİRT: Ali İlbaş, TUNCELİ: Gökhan Arslan, VAN: Necdet Takva, ZONGULDAK: Ömer Selim Alan.

 

 

Bu haber 288 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ